Mala planinarska škola - vijesti

Treći izlet Malih planinara iz OŠ Retfala i „Dumine“

Autor: Marinko Plazibat, 31. 1. 2023.

I ovoga vikenda članovi INA Mali planinari iz OŠ „Retfala“ uživali su na još jednom izletu, i u snježnim radostima. Na izletu je sudjelovalo 127 mladih planinara, no ovaj izlet bio je specifičan jer su nam se po prvi puta pridružili najmlađi članovi Dumine, njih čak 16 iz 1.a razreda OŠ „Retfala“, sa svojom učiteljicom Vericom Jukić, koji su hrabro izdržali svu zahtjevnost izleta.

Iz Osijeka smo krenuli u 8 sati u smjeru Našica, i Granica (promjena plana zbog snijega).

Došli smo u Granice i krenuli u hodnju. Prvo smo obišli crkvicu sv. Izidora u Crnoj Kladi, nekadašnjem malom selu koje je potpuno nestalo prije 30-ak godina. Nakon toga smo nastavili hodnju, u snijegom prekrivenu šumu, gdje su djeca uživala u snježnim radostima, sanjkanju i grudanju. Bio je užitak vidjeti ih kako uživaju u količini snijega; neki su ga prvi puta u životu vidjeli toliko. Iako je na mjestima bilo i mnogo blata, u koje su neki upali, uživanju nije bilo kraja.

Nakon uživanja, sretni i zadovoljni,  vratili smo se u Osijek oko 16 sati.

Ljiljana Mandurić