Mladi planinari na Krndiji

Autor: Marinko Plazibat, 20. 10. 2022.

Mala planinarska škola i Dumina ponovo u akciji!

Oveća skupina mladih planinara osnovnoškolaca - iz OŠ „Retfala“ (najviše nas, čak 93 učenice i učenika), OŠ Josipovac, OŠ Tenja, OŠ Franje Krežme, SOS dječjeg sela iz Ladimirevaca - nešto srednjoškolaca iz Opće gimnazije i nas malo starijih (učiteljica iz spomenutih škola i planinarskih vodiča) uputili smo se 16.10. 2022. na Kestenijadu u Orahovicu.

No kako je bio prekrasan dan, bilo je šteta prvo ne prošetati prirodom i planinariti po prekrasnoj nam Krndiji, nadomak Orahovice.

Tako smo s puna četiri autobusa, točnije 230 djece i odraslih,  stigli u podnožje Petrovog vrha. I već na samom početku imali smo oštar uspon koji smo s lakoćom savladali. Laganom šetnjicom kroz šumu stigli smo do vrha Kapovca, gdje su nas pozdravile bubamare kojih je bili u neograničenim količinama.  Uživali smo u pogledu s vidikovca na Kapovcu, laganoj okrijepi i odmoru, a imali smo priliku uživati i u biciklističkoj utrci koja se održavala istoga dana.

Nakon lijepe šetnje od jedno desetak kilometara uputili smo se u Orahovicu, u Vatrogasni dom, gdje nas je čekala naša Gastro sekcija s toplim prefinim čajem, kruhom namazanim masti i paprikom, kruhom s pekmezom, nutellom... Tražio se komad više. Uz okrjepu, održano je prvo predavanje Male planinarske škole na temu Planinarenje! Što je to? Predavanje su održali predsjednik društva Vladimir Pavičić i vodičica Jela Knežević.

A onda je uslijedilo uživanje u delicijama od kestena - pečenim finim kestenima, kolačima i kesten pireu, sve to i uz živu glazbu lokanog benda.

Sretni i zadovoljni, a pomalo umorni, vratili smo se u Osijek oko 18. sati.

Do slijedećeg susreta, i novih planinarskih izazova!

Ljiljana Mandurić