DANI KRUHA, DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Autor: Marinko Plazibat, 21. 10. 2022.

„Za sve dare što meni daruješ – vijek hvaljen budi!“

Svake godine tijekom listopada u dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama, učeničkim domovima, ustanovama za odgoj i obrazovanje djece s teškoćama u razvoju obilježavaju se „Dani zahvalnosti za kruh i plodove zemlje“ - ove godine pod geslom: „Za sve dare što meni daruješ – vijek hvaljen budi!“

Svečanostima Dana kruha - uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha - zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

Tako smo i mi, u našoj školi, rekli HVALA, posebno za kruh, a onda za sve one koji nam pomažu imati taj svakodnevni kruh na stolu, i za sve ono što nam je potrebno.

Na početku smo poslušali kratki recital: „O kruhu je riječ“, učenika osmih razreda dodatne nastave vjeronauka, pod vodstvom nastavnice Ljiljane Mandurić, a nakon toga je uslijedio blagoslov.  Hol naše škole ponovo je, kao nekada, mirisao na prefine kiflice, kruh, kolače, uštipke, kuglofe i razne druge delicije… A stolovi su bili prepuni, poneki i lijepo uređeni, cvijećem, lišćem, kestenjem, lješnjacima…

U jutarnjoj smjeni molitvu i blagoslov je izrekao župnik, a poslijepodne kapelan naše župe.

Nakon blagoslova učenici su kroz cijelo dopodne, ali i popodne, mogli uživati u tim finim ukusima i hraniti se sa svih stolova.

Uz program, blagoslov i blagovanje održana je i humanitarna akcija, koju već tradicionalno organiziramo u našoj školi, za pomoć potrebitim građanima našega grada, u suradnji s Rijekom ljubavi (humanitarnom organizacijom u našem gradu).

Bože, hvala ti na svim darovima koje nam daješ!

Ljiljana Mandurić