13.10. 2022. - DAN SMANJENJA RIZIKA OD KATASTROFA

Autor: Marinko Plazibat, 18. 10. 2022.

Drugu godinu zaredom u OŠ „Retfala“, u suradnji sa Stožerom civilne zaštite, obilježili smo Međunarodni dan smanjenja rizika od katastrofa. Ponovo su na red došli modeli simulacija potresa, valova koji nastaju prilikom potresa, poplava, erozije tla, vulkana te model krškog reljefa. Novost je bila igrica ZEMLJA RIZIKA pomoću koje su učenici učili o rizicima, ali i o smanjenju posljedica prirodnih katastrofa.

Također smo proveli anketu među učenicima koja se odnosila na prirodne prijetnje koje ih najviše plaše. Analizom ankete utvrdit ćemo o kojoj je prirodnoj prijetnji riječ te uz pomoć uvijek prisutnih djelatnika Stožera civilne dodatno educirati učenike i djelatnike škole, te na taj način ublažiti njihovu zabrinutost.

Ove godine posjetili su nas učenici OŠ Vladimira Becića i predstavnici Osječke televizije.

Ivana Dolaček