Župan ugostio najbolje na županijskim natjecanjima

Autor: Marinko Plazibat, 28. 6. 2022.

Župan Osječko-baranjske županije Ivan Anušić 10. lipnja 2022. svečano je podijelio priznanja najuspješnijim učenicima na županijskim natjecanjima u školskoj godini 2021./2022.

Od naših učenika, prvo mjesto osvojili su Šimun Vrkić na županijskom Natjecanju iz geografije za učenike petih razreda te Dora Potkovac na županijskom Natjecanju iz matematike za učenike sedmih razreda.

Šimun Vrkić iz 5.a razreda izvrsno je riješio ispit na županijskoj razini Natjecanja - bio je 17. najbolji u Hrvatskoj – te mu je samo bod nedostajao do odlaska na državno Natjecanje. Važno je spomenuti i izvrstan rezultat učenice Petre Kristić iz 6. c koja je na županijskoj razini bila četvrta, ali njezin rezultat sa županijske razine bio je 29. najbolji u Hrvatskoj. Njihov mentor je učitelj geografije Mirko Andrić.

Dora Potkovac iz 7.a razreda također je izvrsno riješila ispit na županijskoj razini i osvojila prvo mjesto što nažalost – prema broju bodova – nije bilo dovoljno za kvalifikaciju na državnu razinu. Njezina mentorica bila je učiteljica matematike Katarina Proleta.

Okupljenima se svečano obratio župan Ivan Anušić naglasivši kako je ulaganje u znanje ulaganje u vlastitu budućnost, ali i ulaganje u budućnost zajednice u kojoj živimo. Poželio je izvrsnim učenicima i njihovim mentorima daljnje uspjehe.

Ovi uspjesi naših učenika samo su dio vrlo uspješnih ovogodišnjih rezultata koje su ostvarili učenici naše škole. Vjerujemo kako će to ubuduće biti i bolje te da ćemo za imena ovih naših učenika puno čuti i ubuduće.

Mirko Andrić

REZULTATI ŽUPANIJSKIH NATJECANJA: