Eco-Herit@ge Matters na posljednjoj mobilnosti OSTALE SU PREDIVNE USPOMENE

Autor: Marinko Plazibat, 2. 6. 2022.

Učitelj Mirko Andrić, koordinator projekta Eco-Herit@ge Matters našoj školi, učiteljica Ivana Dolaček te učenici Dora Andrić, Lovro Aračić, Andrej Barkić i Ira Ivezić  bili su na posljednjoj mobilnosti u sklopu projekta Eco-Herit@ge Matters. Riječ je o mobilnosti u Portugalu, a domaćini su nam bile dvije škole – Secondary school Dr. Manuel Gomes de Almeida  (AEMGA) iz Espinha i Agrupamento de Escolas (AEOS) iz Ovara. Oba grada nalaze se u okrugu Aveiro.

Bilo je predivno opet sresti prijateljska lica i upoznati nova. Naši su se domaćini zaista potrudili upoznati nas s kulturom, običajima, bioraznolikošću, zaštićenim područjima, ali i ukazati na ekološke probleme, kao što su invazivne vrste.  Posjetili smo predivni Porto, slušali  melankolični fado, uživali u vožnji brodom kroz kanale Aveira, pokušali surfati, hodali kroz krošnje drveća, oslikavali pločice i sudjelovali u radionicama animacije. Čitavo vrijeme boravka u Portugalu kušali smo mnoga tradicionalna jela.

U vremenu od 15.5. do 21. 5. 2022., koliko smo boravili u Portugalu, napravili smo 152 777 koraka, što bi otprilike bilo 113 km, ali vrijedilo je. Ostale su nam predivne uspomene!
Ivana Dolaček