Primili smo edukativni komplet BUDIMO ČUVARI VODA

Autor: Marinko Plazibat, 18. 5. 2022.

Kako bi, u ime škole, primile istraživačko edukativni komplet „Mali čuvari voda“, naše su se kemičarke Ana Babić i Lana Dizdar 6. svibnja 2022. našle u „Staroj pekari“. Edukativni komplet dar je Hrvatskih voda i sastoji se od pokretnog laboratorija za istraživanje voda i tla (EcoLabBox), posebno izrađenog Priručnika s pokusima za više i niže razrede, bogato ilustriranog i opremljenog zanimljivim tekstovima, crtežima i uputama. Ovakav komplet primilo je 15 škola s područja grada Osijeka.

Projekt je nastao u sklopu Dječjeg edukativnog projekta koji su Hrvatske vode pokrenule 2014. godine, a sufinanciran je sredstvima EU fonda te se već provodi na području 11 gradova u 43 osnovne škole.

Komplet je učenicima uručio generalni direktor Hrvatskih voda Zoran Đurković. Svečanosti su također nazočili dogradonačelnik Dragan Vulin te Željko Kovačević, direktor vodnog gospodarstva za Dunav i donju Dravu u Hrvatskim vodama, podružnica Osijek. U svom je govoru generalni direktor Hrvatskih voda istaknuo i cilj projekta, a to je podizanje svijesti o zaštiti, očuvanju i korištenju voda.

Ovaj će komplet itekako dobro doći za terensku nastavu istraživanja i praćenja stanja i kakvoće vode. Zahvaljujemo Hrvatskim vodama na vrijednoj i korisnoj donaciji. A sada - put pod noge i budimo čuvari naših voda.

Ivana Dolaček, prof.

Poveznica na prilog Slavonske televizije: