Projekt The Power of Understanding STIGLI SU NAM GOSTI

Autor: Marinko Plazibat, 22. 3. 2022.

Zajedno s proljećem, 21. ožujka, učenici i učitelji po jedne škole iz šest europskih zemalja – Cipra, Litve, Portugala, Rumunjske, Španjolske i Hrvatske – započeli su u Osijeku petodnevne aktivnosti u okviru Erasmus+ projekta The Power of Understanding (Snaga razumijevanja), približavajući se kraju niza započetoga u Rumunjskoj te nastavljenoga u Litvi (e-mobilnost) i Španjolskoj.

Svečano otvaranje zajedničke „mobilnosti“ Osnovna škola „Retfala“ obilježila je u svojim prostorijama pjesmama školskoga zbora, pod vodstvom učiteljice Ivone Ferić i s tamburašima TŠ Batorek u pratnji, o slavonskom krajoliku, Hrvatskoj i Erasmus+ projektu. Učenice Lana Dizdar, Lucija Matasović i Ana Babić odsvirale su skladbu „Pirati s Kariba” na violinama i violončelu, a male ritmičarke, koje uvježbava učiteljica Tanja Nemčanin, otplesale su ples uz pjesmu „Lollipop”.

Pozdravne riječi uputili su Sanda Dominković, voditeljica ovoga projekta u našoj školi, ravnatelj škole Igor Kopić te Dragan Vulin, zamjenik osječkoga gradonačelnika.

Nakon predstavljanja naših gostiju iz inozemstva i zanimljive radionice koju je pripremila učiteljica Ivana Palijan gosti su popodne pošli u razgledavanje grada, u organizaciji Turističke zajednice grada Osijeka i u pratnji učenica Dorotee Palackić, Paule Jurišić i Lane Kujundžić te učiteljica Sande Dominković, Gordane Lušić i Tatjane Mioković. Na kraju dana sudionici projekta proveli su slobodno vrijeme na neformalnoj zabavi i druženju u školi.

Ana Babić, 7.a