ZAPOČINJU LIJEČNIČKI PREGLEDI ZA UPIS U PRVI RAZRED

Autor: Marinko Plazibat, 7. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

od 11. svibnja 2020. godine nastavljamo s liječničkim pregledima djece prije upisa u prvi razred osnovne škole. Rad u ambulanti organiziran je sukladno uputama i mjerama zaštite HZJZ-a.

Mi ćemo Vas kontaktirati za nove termine dolaska. Pregledi će trajati kroz duže vrijeme  - u svibnuj, lipnju, srpnju i kolovozu 2020. -  jer  zbog pridržavanja mjera možemo napraviti manji broj pregleda dnevno.

Podsjećamo, jedino zdravi mogu pristupiti pregledu. Febrilni i s respiratornim tegobama neće biti primljeni. Na pregled dolazi dijete u pratnji samo jednog roditelja u točno navedenom terminu. Na ulazu u ustanovu mjerit će se temperatura djetetu i roditelju u pratnji. Obavezna je dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju. Roditelj će ispuniti izjavu da nisu, prema svom saznanju, bili u riziku od zaraze koronavirusom.

Na pregled ponesite prikupljenu dokumentaciju. Ono što niste uspjeli prikupili naknadno ćete dostaviti. Ne trebate sada ići vaditi krv u laboratorij. Na pregled ne treba donositi mokraću. Prema preporuci HZJZ-a, cijepljenje djece na pregledu za upis u školu provodi se prema kalendaru cijepljenja.

Za sva pitanja možete se javiti na e-mail: skolska.osijek5@gmail.com

S poštovanjem,

prim.dr.sc. Vesna Bilić-Kirin, dr. med.

Ružica Lovrić, bacc.med.techn.