Izbor ravnatelja / ravnateljice OŠ "Retfala" PONOVNO IZABRANA BLAŽENKA JELAŠ

Autor: Marinko Plazibat, 4. 12. 2014.

Republika Hrvatska
Županija osječko-baranjska
Osnovna škola „Retfala“
Osijek, Kapelska 51a
KLASA:112-07/14-05/20
URBROJ:2158-23-14-02
Osijek,3.12.2014.

kandidatima prijavljenim na natječaj

PREDMET: Obavijest o rezultatima izbora i imenovanja za ravnatelja/icu i izvidu                           natječajnog materijala

-          dostavlja se  -

Dana 15.10.2014. u „24 sata“ objavljen je natječaj za izbor i imenovanje ravnatelja/ice OŠ „Retfala“, Osijek, Kapelska 51a.

Nakon isteka natječajnog roka dana 23.10.2014. i provjere ispunjenosti propisanih uvjeta , Školski odbor je proveo postupak pribavljanja stajališta Učiteljskog vijeća, skupa radnika i Vijeća roditelja te donio odluku o izboru kandidata za ravnatelja/icu  za kojeg je zatražena suglasnost ministra znanosti, obrazovanja i športa.

Ministar znanosti obrazovanja i športa nije uskratio suglasnost u roku od 15 dana od dana dostave zahtjeva za  suglasnošću pa se  smatra  da je suglasnost dana sukladno članku 127.stavak 4.,5.,6. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi  te je Školski odbor na sjednici održanoj 03.12.2014. imenovao Blaženku Jelaš, VŠS,  nastavnik njemačkog jezika iz Osijeka, J.J.Strossmayera 316  za ravnateljicu.

Nakon primitka ove obavijesti možete obaviti izvid natječajnog materijala i zahtijevati  sudsku zaštitu pred nadležnim općinskim sudom u roku 15 dana od dana primitka obavijesti. Natječajnu dokumentaciju ćemo Vam vratiti nakon proteka roka za tužbu .

U privitku: Odluka o imenovanju ravnatelja/ice

Predsjednik Školskog odbora:

Goran  Matasović, dipl. učitelj

Republika Hrvatska
Županija osječko-baranjska
Osnovna škola „Retfala“
Osijek, Kapelska 51a
KLASA:003-06/14-01/24
URBROJ:2158-23-14-07
Osijek,3.12.2014.

Na temelju članka 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi  ( NN ) i            članka 45.  Statuta Osnovne škole  „Retfala“, Osijek, Kapelska 51 a, a kako  ministar nije uskratio suglasnost u roku od 15 dana od dana dostave zahtjeva za  suglasnošću, smatra se da je suglasnost dana sukladno članku 127.stavak 4.,5., 6. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ,Školski odbor na sjednici održanoj 03.12.2014. donio je sljedeću

ODLUKU

O IMENOVANJU RAVNATELJA/RAVNATELJICE

1. Za ravnateljicu Osnovne škole „Retfala“, Osijek, Kapelska 51 a imenuje se Blaženka Jelaš, VŠS,   nastavnik njemačkog jezika iz Osijeka, J.J.Strossmayera 316 .

2. Mandat ravnateljice iz točke 1. ove odluke traje pet godina, počevši od 21.12.2014. godine.

3. Ovlašćuje se predsjednik Školskog odbora da s imenovanom ravnateljicom sklopi ugovor o radu prema članku 128. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

4. Ova odluka stupa na snagu danom donošenja.

Obrazloženje

Dana 30.09.2014. godine Školski odbor donio je odluku o raspisivanju natječaja za izbor i imenovanje ravnatelja/ice  OŠ „Retfala“, Osijek. Natječaj je objavljen sa natječajnim rokom u trajanju osam dana u „24 sata“.

U natječaju su objavljeni uvjeti koje kandidati za ravnatelja trebaju ispuniti i isprave koje trebaju dostaviti kao dokaz o ispunjenju potrebnih uvjeta.

U okviru natječajnog roka prijave na natječaj za ravnatelja/icu škole  podnijelo je šest kandidata.

Dana 03.11.2014. na sjednici Školskog odbora izvršen je izvid prijava na natječaj za ravnatelja/icu i provjera uvjeta objavljenih u natječaju. Provjerom dostavljenih isprava uz prijavu na natječaj utvrđeno je da pet kandidata ispunjava uvjete za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole.

Nakon utvrđivanja ispunjenosti potrebnih uvjeta  Školski odbor je donio zaključak da se prijave i životopisi kandidata dostave Učiteljskom vijeću, skupu radnika i Vijeću roditelja radi donošenja zaključaka o stajalištima glede kandidata.

Sjednice Učiteljskog vijeća, skupa radnika i Vijeća roditelja su održani i zaključci doneseni u utvrđenom roku. Nakon primitka predmetnih zaključaka održana je sjednica Školskog odbora radi donošenja odluke o izboru jednog od kandidata prijavljenih na natječaj.

Izbor je proveden prema abecednom redu popisa kandidata. Većinom glasova ukupnog broja članova Školskog odbora  za ravnateljicu škole je izabrana Blaženka Jelaš, VŠS,   nastavnik njemačkog jezika iz Osijeka, J.J.Strossmayera 316 .

Temeljem odredbi članka 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, Školski odbor je dostavio dokumentaciju izabrane kandidatkinje ministru znanosti, obrazovanja i športa za prethodnu suglasnost za ravnatelja. Zahtjev za prethodnu suglasnost je zatražen dana 14.11.2014., a kako ministar nije uskratio suglasnost u roku od 15 dana od dana dostave zahtjeva za  suglasnošću, smatra se da je suglasnost dana sukladno članku 127.stavak 4.,5., 6. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Pouka o pravnom sredstvu:

Nezadovoljni kandidat ima pravo pogledati natječajnu dokumentaciju  i u roku od

15 dana od dana primitka ove odluke može zatražiti sudsku zaštitu prava kod

Općinskog suda u Osijeku.

Predsjednik Školskog odbora:

Goran Matasović, dipl. učitelj