Upisi u srednju školu PRIJAVITE SE I PROVJERITE PODATKE

Autor: Marinko Plazibat, 28. 5. 2014.

Obavještavamo učenike osmih razreda i njihove roditelje da je jučer započela s radom internetska stranica upisi.hr pomoću koje će se učenici upisivati u srednju školu. Za početak, na stranici se možete prijaviti u sustav i provjeriti svoje podatke. Budući da su učenici sudjelovali u pretprijavama za upis u prosincu 2013., za prijavu u sustav upotrebljavat će podatke (korisničko ima, lozinku, pin) koje su onda dobili. Za sada će učenici moći pogledati svoje osobne podatke i ocjene od 5 do 7. razreda Ako ima kakvih pogrešaka, potrebno je obratiti se razrednicima da se naprave ispravke.

PRILOZI

U prilozima ovom tekstu objavljujemo  prezentaciju pod nazivom „Upisi u srednju školu 2014./2015.“ , a kriteriji za upis u srednju školu školu vidljivi su u „Odluci o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. Razred srednje škole u šk. god. 2014./2015.“ Osim toga, dobro je proučiti Popis škola sa područja Osijeka koji nam govori o upisnim kvotama i trajanju pojedinih programa. Svi vremenski rokovi nalaze se u Odluci o upisu učenika u 1. razred srednje škole u šk. god. 2014./2015.

PRIJAVE

Same prijave u pojedine programe započet će tek 26. lipnja 2014. godine. Izuzetak su prijave za razred za sportaše koji traju od 26.5 do 29.5. Više o upisu pogledajte na stranici Upisi hr. Mole se učenici i roditelji da dobro pročitaju sve obavijesti oko pojedinih programa koje se nude na internetskoj stranici za upise. Osim navedenog donosimo i Popis predmeta posebno važnih za upis, to su dva od tri predmeta koji se boduju za upis u pojedine programe.

Svi oni koji razmišljaju unaprijed mogu se informirati na stranici Postani student o uvjetima upisa za pojedine studijske programe pretraživanjem programa (kliknuti na naziv programa i dobit ćete upisne kvote, uvijete upisa i ostalo).

Za dodatne upute i moguće nedoumice do završetka upisnog postupka, odnosno do 10. srpnja 2014., možete se obratiti pedagoginji ili svojim razrednicima.

pedagoginja Mirjana Žnidaršić