Večer matematike ZABAVA ZA UČENIKE I RODITELJE

Autor: Marinko Plazibat, 10. 12. 2013.

U organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, u OŠ„Retfala“ 5. prosinca 2013. održan je projekt Večer matematike.  To je skup interaktivnih radionica u kojima sudjeluju učenici i njihovi roditelji.
          Sudionici radionica obilazili su „matematičke centre“  i birali aktivnosti u kojima žele sudjelovati te uočili i zabavnu stranu matematike. Pomoć roditelja je pozitivno utjecala na rješavanje matematičkih problema i primjenu matematike u različitim situacijama (...)

Sudjelovalo je 80 učenika razredne nastave i 34 učenika predmetne nastave, njihovi roditelji, učiteljice razredne nastave Verica Jukić, Maja Damjanović, Sanja Lamza, Lidija Kuštro, Vlatka Vukić, Tanja Nemčanin, Ružica Jerbić, učitelj Goran Matasović te učiteljice predmetne nastave Danijela Novački, Božica Kovačević i Monika Mihaljević.

Učenici su bili iznimno zadovoljni te smo se pozdravili uz dogovor da se i sljedeće godine vidimo na istom projektu uz nove igrice.

Ružica Jerbić, učiteljica 2.b