______________________________________________ Nastup dramske družine… U PRAVOM KAZALIŠTU

Autor: Marinko Plazibat, 21. 3. 2013.

Napisala: Kristina Čavlović. 6.a

U okviru projekta „POZOR! Plivajmo na sceni“ osječkog Dječjeg kazališta Branimira Mihaljevića, Dječje osječke kreativne kućice i Udruge Breza, naša dramska skupina, s igrokazom „Dado i Gogo“, nastupila je 19. ožujka 2013. u Dječjem kazalištu (...)

Osim naše škole svoj igrokaz odglumili su i učenici OŠ Vladimira Becića („Dobra djeca“), OŠ Svete Ane („Mali majmun u velikoj brizi“), OŠ Mladost („Livada“), OŠ Tin Ujević („Božićni darovi“), OŠ Drenje („Mali“), a projektu se pridružila i jedna manjinska osnovna škola - OŠ Ivana Branjika Slovaka, Jelisavac - s kratkim igrokazom „Cigarety“, snažne pouke, na slovačkom jeziku.

Članovi naše družine, učenici šestih razreda, bili su jako zadovoljni osvojenim trećim mjestom, iako su ga podijelili s OŠ Svete Ane koja je izvodila lutkarsku predstavu. Po mišljenju stručnoga povjerenstva, prvo mjesto zaslužila je „Livada“ OŠ Mladost, a drugo mjesto osvojila je OŠ Drenje. Najbolji igrokaz osvojio je pozlaćenu uokvirenu ribicu, dok su drugi i treći dobili obične ribice u plavom okviru.

Našu dramsku skupinu čine glumci Jona Zupković, Donat Tolj (njih dvoje dobili su posebne pohvale na županijskoj smotri LiDraNa), Anamarija Lagator, Filip Žulj i Marin Mikulić, scenski majstori Manuela Blažević, Vedran Vukić, Helena Vlaškovac, Dominik Mršo, Boris Vanstone Mrdeša i Martina Hering te ton majstor Dominik Flačer.