__________________________________________________ Test: opterećenost izgledom… IZGLEDAM (LI) SAVRŠENO

Autor: Marinko Plazibat, 30. 11. 2012.

Napisala: Katarina Radić, 7.a

Svi su ljudi katkad opterećeni svojim izgledom, osobito djevojke, pa i djevojčice. Provode sate i sate spremajući se, šminkajući, glačajući... Jesi li i ti opsjednuta savršenim izgledom saznaj nakon što riješiš sljedeći test (...)

1. Koliko vremena dnevno provodiš pred ogledalom?

1. Jako duuugo, katkad ne stignem uraditi sve za školu,katkad i zakasnim u školu zbog toga.
  2. Hm, ne gledam na sat dok se spremam, no otprilike pola sata do 45 minuta.
  3. Operem zube, umijem se – i spremna sam za polazak!

2. Koju kozmetiku najčešće koristiš?

1. Puder, maskaru, rumenilo, sjenilo, olovku, sjajilo za usne... Ma sve!
  2. Samo maskaru i sjajilo, katkad malo pudera da pokrije nedostatke.
  3. Ne koristim nikakvu kozmetiku, smatram ju nepotrebnom.

3. Peglaš li i kovrčaš kosu svaki dan?

1. Naravno! Probudim se sat vremena prije škole i stignem to.
  2. Rijetko, obično se peglam samo za rođendane i izlaske.
  3. Ne peglam se i ne kovrčam; smatram da će to uništiti i spaliti moju kosu.

4. Što najčešće oblačiš u školu?

1. Suknje, košulje, a katkad i haljinu.
  2. Majicu i traperice; Katkad se dotjeram, ali ništa posebno.
  3. Prvo što mi dođe pod ruku.

5. Kada se u školi održava nenajavljeno razredno ili pojedinaćno fotografiranje, paničariš li?

1. Naravno da paničarim! Mogli su mi reći da ćemo se danas fotografirati, ovakvim izgledom mogla bi plašiti ptice u polju...
  2. Ne paničarim, samo se počešljam i popravim sjajilo.
  3. Zašto bih paničarila, ta slika ne igra važnu ulogu u mom životu.

6. Kada te netko pozove na rođendan ili u kino, što uradiš?

1. Odjurim u trgovački centar kupiti novu odjeću; nigdje ne mogu ići u ovim starim krpicama!
  2. Ako nemam ništa svoje što bih za tu prigodu mogla obući, posudim odjeću od prijateljice.
  3. Obučem traperice i majicu; to je samo rođendan, ništa posebno.

7. Gdje provodiš većinu svoga vremena?

1. U trgovačkom centru s prijateljicom, isprobavajući novu odjeću što je stigla u Zaru.
  2. Vani s prijateljima, ali katkad odem u trgovinu s mamom, kad mi treba nova odjeća.
  3. Kod kuće ili vani na zraku, ti trgovački centri nimalo me ne privlače.

8. Misliš li da imaš dovoljno odjeće?

1. Nemam; odjeća dovodi do savršenog izgleda i čini nas  ljepšima... Odjeće nikad dosta!
  2. Mislim da imam, ali ako mi neki komad odjeće nedostaje, posudim od prijateljice, sestre ili sestrične.
  3. Imam dovoljno, baš onoliko koliko mi treba.

REZULTATI:

NAJVIŠE ODGOVORA a): Ti si stvarno opsjednuta svojim izgledom! Pokušaj biti zadovoljnija sobom i imat ćeš više samopouzdanja, ne će ti biti potrebno toliko sređivanja i šminke. Pokušaj provoditi više vremena s prijateljima i osjećat ćeš se bolje.

NAJVIŠE ODGOVARA b): Umjerena si, nisi opsjednuta, ali opet držiš do sebe. Voliš se družiti s prijateljima, ali voliš i kupovati.

NAJVIŠE ODGOVORA c): Briga te za tvoj izgled, ali ne toliko koliko je ostale briga. Više se voliš posvetiti školi i provođenju vremena na zraku.