___________________________________________________ Lea Lulić, učenica 5.b… MOJ DEBI NA FILMU

Autor: Marinko Plazibat, 28. 10. 2012.

Napisala: Antonia Sudar, 5.b

Na snimanju filma Čudnovate zgode šegrta Hlapića, održanom kod Vodenih vrata u osječkoj Tvrđi od 18. do 21. listopada 2012., kao statist sudjelovala je i Lea Lulić, učenica 5.b razreda. Sva četiri dana snimala se jedna scena pa je Lea shatila da nije lagano biti glumac jer se, kako je rekla, stalno ponavlja jedno te isto i nikada ne bude dobro (...)

Upoznala je i kostimografe i režisera filma, glavne glumce, djevojčicu Enu koja glumi Gitu i dječaka Mileta koji glumi šegrta Hlapića. Osobito je istaknula poznatog glumca Mustafu Nadarevića, poznatijeg kao Izeta, i Gorana Navojca, iz Naše male klinike. Lea kaže da joj se snimanje svidjelo, ali najbolje su bile stanke kada su kartali Uno i smijali se.

Oglas za audiciju pronašla joj je sestra na internetu i prijavila ju. Lei se to svidjelo,  osobito zato što su nudili i malu zaradu, jer je htjela otkriti kako se snima film. Na audiciji su samo mjerili visinu djece od 8 do 14 godina.  Lea je imala sreću biti jedno od desetero djece statista.  Osim njih, statiralo je još  dvadeset žena i četrdeset  muškaraca.

Premijera filma bit će na Pulskom festivalu u srpnju 2013. Ako želite vidjeti našu glumicu Leu Lulić, otiđite tada u Pulu; srest ćete ondje i mene jer tamo ljetujem svake godine.