___________________________________________________ Stela Kraus na mnogim natjecanjima… SVE JOJ ODLIČNO IDE

Autor: Marinko Plazibat, 30. 4. 2012.

Napisala: Maja Cuković, 8.a

Stelu Kraus, učenicu 8.a razreda, mnogi poznaju po njezinomu veselom duhu i prijateljskomu raspoloženju. No ove školske godine ona se istaknula i odličnim rezultatima na različitim natjecanjima. Stela je, naime, ove godine išla na četiri školska natjecanja - iz biologije, kemije, engleskoga i njemačkoga jezika. Na školskoj razini na svim je četirima natjecanjima postigla zadovoljavajuće rezultate i plasirala se na županijska natjecanje, što je iz naše škole jedino njoj uspjelo. Premda ondje nije postizala najbolje rezultate, ovako dobar rezultat iz više predmeta svakako je za pohvalu (...)

Stela je, dakako, i odlična učenica. Sve razrede završila je s odličnim (5,0) uspjehom. Imenik joj je prepun petica, a ima vrlo malo četvorki. To su joj jedine ocjene - nema niti jednu ocjenu manju od četvorke! To postiže trudom, učenjem i marljivošću. Rijetko ju se može uhvatiti nespremnu. Ne treba joj mnogo vremena da nešto shvati ili, ako radimo u skupnomu radu, da se prilagodi. Sluša što učitelji na satu govore i već tako jedan dio svega gradiva nauči.

Ako mislite da Stela nema dovoljno slobodnog vremena, varate se. Ima mnogo vremena za druženje i često ju možete vidjeti vani s prijateljima, ali ne i kada imamo neki važan ispit. Za nju zaista vrijedi ona dobra stara poslovica: ''Prvo učenje, a onda zabava!''