_____________________________________________________ Ana Kišmartin, četvrta na županijskom iz matematike... MATEMATIČARKA KOJA BI U SVIJET

Autor: Marinko Plazibat, 13. 4. 2012.

Napisala: Martina Muha, 8.b

Nakon što je u petom razredu na regionalnom natjecanju iz matematike postigla drugi rang, a u šestom treći, Ana Kišmartin je i na na županijskim natjecanjima bila vrlo usješna - u sedmom razredu postigla je šesti, a a u osmom četvrti rang, što je ove godine najbolji rezultat naših učenika na natjecanjima u znanstvenim područjima. Do toga uspjeha vodila ju je mentorica, učiteljica Radojka Podunavac. Ove godine Ana je bila, nešto manje uspješno, i na županijskom natjecanju iz engleskog jezika (mentrorica joj je učiteljica Božana Čičak)...

Aktivno i uspješno svake godine sudjelovala je u natjecanju „Klokan bez granica“. Ana je i inače odlična učenica pa su je učenici iz njenoga 8.b izabrali za naj učenika.

Svi koji ju bar malo poznaju znaju da je obožavateljica Rihanne. Prošle godine, 8. prosinca, bila je na njenom koncertu u Budimpešti.

- Opet ću ići na njen koncert kad bude negdje u blizini, ali ovaj ću ju put i osobno upoznati! – samouvjereno kaže Ana. Njenu ljubav prema pjevačkoj zvijezdi dokazuje i velik broj postera na zidu njene sobe, ali, kako kaže, nije to sve - na zidu su samo najljepši.

Premda je u matematici uspješnija, Ana dvoji hoće li se upisati u Matematičku ili-ili u Jezičnu gimnaziju.

- Engleski volim i dobro mi ide, a jedna od želja mi je preseliti se negdje izvan države. Također bih voljela proputovati svijet i definitivno posjetiti New York – kaže za kraj.