___________________________________________________ Ispraćaj učiteljice Kovaček… SKORO NIJE VIĐENO

Autor: Marinko Plazibat, 7. 2. 2012.

Napisala: Martina Muha, 8.b

Dijana Kovaček, učiteljica engleskoga i njemačkoga jezika i razrednica 8.b, otišla je 6. veljače  2011. iz OŠ „Retfala“ na novo radno mjesto. Došla je k nama u prosincu 2010. godine kao zamjena učiteljici Ivani Palijan, koja je otišla na rodiljni dopust. Sedmi joj je razred u četvrtak pripremio oproštajno iznenađenje, a osmaši u petak (...)

Pod velikim odmorom odveli smo ju, naime, na balkon i u holu se poslagali tako da se na papirima koje smo držali (svaki učenik imao je po jedno slovo) moglo pročitati „Raska Dija zauvijek u srcu, vaš 8.b“. Nakon toga se učiteljica spustila dolje i sa svim osmašima u krugu zaplesala na pjesmu „Kad se prijatelji rastaju“.

U učionici su joj učenici 8.b opet , uz pratnju gitarom, otpjevali pjesmu. No ni ona nas nije ostavila bez iznenađenja. Svima nam je podjelila male omotnice s porukicama koje nas opisuju te s čokoladicama. Kada smo joj pomagali s odnošenjem mnogobrojnih poklona do auta, na izlazu je jedna spremačica rekla kako se u našoj školi ovakvo nešto još nikada nije dogodilo - da nitko nikada nije ni jednog učitelja tako otpratio.

Kad je tek došla, učiteljica Kovaček činila se prestroga, ali nakon samo nekoliko tjedana svi su promijenili mišljenje. Kao razrednica vrlo se brzo navikla na sve svoje razredne obveze, koje joj baš i nisu bile lake jer je imala vrlo malo iskustva.  Osobito se iskazala u pripremama ekskurzije na kraju sedmoga razreda. Upravo se tijekom te ekskurzije najviše zbližila s učenicima.