___________________________________________________ Volonteri u akciji… POSJETILI NEMOĆNE I USAMLJENE

Autor: Marinko Plazibat, 8. 1. 2012.

Napisala: Astrid Kalazić, 6.a

Volonteri  šestih razreda odlučili su povodom Božića posjetiti stare, nemoćne i  usamljene ljude i tako ih razveseliti i uljepšati im blagdane. Predbožićnih dana njih 25, podijeljeni u skupine, posjetilo je i darivalo pet osoba u školskoj okolici. Prethodno su naši učenici prikupili različite namirnice (kavu, kekse, šećer, brašno, čokolade, čajeve...) koji im mogu koristiti (...)

(...) Bilo je zanimljivo vidjeti kako su se ti ljudi iznenadili i razveselili jer nisu znali da volonteri dolaze. Budući da su učenici bili darežljivi, ostalo je mnogo namirnica koje su volonteri poslije odnijeli i u dom za stare i nemoćne te tako i njima uljepšali Božić.
   Iako se nama to možda i ne čini tako, ovakvi posjeti spomenutim osobama jako mnogo znače.