______________________________________________ Prikupljanje staroga papira… ZELENI KORAK TEŽAK 22 TONE

Autor: Marinko Plazibat, 18. 4. 2011.

Svoje dugogodišnje sudjelovanje u akcijama prikupljanja staroga papira naša je škola nastavila 9. travnja 2011. No ova je akcija bila nešto drugačija – bila je dio projekta Zeleni korak - akcija prikupljanja starog papira koja se održavala u svim osnovnim školama u Hrvatskoj. Naša je škola prikupila nešto više od 22 tone staroga papira. Otkupljivač je, kao i uvijek, bila Unijapapir d.d.  Osijek te je sav novac od prodanog papira išao školama, a cijena je ovom prigodom bila znatno veća (...)
Stela Kraus, 7.a

(...) Projekt Zeleni korak još je jedan način da se građani, počevši od djece, ekološki osvijeste, tj, da počnu odjeljivati otpad koji se može reciklirati od smeća i tako doprinesu spašavanju okoliša. Kako bi se potaknuo natjecateljski duh i donošenje što više papira, predstavnici četiriju hrvatskih osnovnih škola koje su skupile najviše papira bit će pozvani na dodjelu Green City nagrada te će im biti dodijeljena priznanja i nagrade za sudjelovanje u projektu.
Treba istaknuti da je na ovoj akciji najviše papira donio 6.a razred, a pojedinačno Tara Šalić iz 1.a. No zahvaliti treba svima koji su pridonijeli akciji i pomogli u spašavanju okoliša.
Stela Kraus, 7.a

REZULTATI_4._akcije_prikupljanja_papira.doc (83.50 KB)