Tjedan dječjih prava IMAMO PRAVA, ALI I DUŽNOSTI

Autor: Marinko Plazibat, 29. 11. 2022.

Povodom Međunarodnog dana dječjih prava, koji se obilježava 20. studenog, u našoj je školi od 21. do 25.11. 2022. obilježen Tjedan dječjih prava.

U ponedjeljak 21.11., održana je tribina na kojoj je gostovala Sanja Vladović, savjetnica pravobraniteljice za djecu iz regionalnog Ureda pravobraniteljice za djecu u Osijeku. Na tribini su bila prisutna tri predstavnika/ce svakog razrednog odjela (predsjednik/ca razreda, potpredsjednik/ca razreda te još jedan učenik/ca). Kroz prezentaciju i razgovor, učenici su se osvijestili koja su njihova prava, ali i da osim prava, imaju i dužnosti. Isti će učenici, na satu razrednika, upoznati razredni odjel sa sadržajima tribine. Razrednici su pozvani da na satima razrednika, nakon učeničkih izlaganja, s učenicima razgovaraju i rasprave o dječjim pravima i dužnostima. Na panoima i drugim vidljivim mjestima u školi bili su izloženi popratni materijali.

Također, nastavit ćemo s obilježavanjem važnih datuma tijekom kalendarske godine provedbom različitih aktivnosti.

Članovi Aktiva predmetne nastave (Društveno-humanističko i Umjetničko područje) - organizatori:  vjeroučiteljica Ljiljana Mandurić
                            Sandra Vehabović, učiteljica likovne kulture
                            Ivona Ferić, učiteljica glazbene kulture