« Prosinac 2021 »

OBAVIJEST UČENICIMA I RODITELJIMA O POČETKU NASTAVE
Autor: Marinko Plazibat, 1. 9. 2021.

Dragi učenici i poštovani roditelji,

nova školska godina započinje u ponedjeljak, 6. rujna 2021. godine. U jutarnjoj smjeni, u 8 satizapočinje nastava za treći, peti i sedmi razred, a prvi razredi u školu dolaze u 9 h. Bit će primljeni u školskoj dvorani gdje će ih dočekati njihove učiteljice i učitelj. Učenici prvih razreda dolaze u pratnji roditelja.

Učenici drugih, četvrtih, šestih i osmih razreda u školu će prvi tjedan krenuti u popodnevnoj smjeni. Popodnevna će smjena započinjati u 14 h za učenike četvrtih, šestih i osmih razreda, a učenici drugih razreda s nastavom započinju u 12:20 h. Kada su u popodnevnoj smjeni, prvi i treći razredi također s nastavom započinju u 12:20 h, a peti i sedmi razredi u 14 h.

Školski sat traje 45 min.

O PREOBUĆI I MASKAMA

U školi se djeca ne preobuvaju. No ako to žele, preobuću mogu ponijeti za produženi boravak gdje će imati svoje ormariće u kojima će ju moći ostaviti.

Prvi dan nastave učenici donose praznu torbu, bilježnicu i pernicu. Besplatni udžbenici će ih dočekati u školi. Razrednici će ih na prvom satu uputiti o svemu ostalom što im je potrebno (i sve se stigne nabaviti), te obavijestiti o organizaciji rada i dati druge upute o novoj školskoj godini.

Prema uputama epidemiološke službe, učenici od prvog do četvrtog razreda ne nose maske, a učenici od petog do osmog razreda nose maske na nastavi i prilikom mijenjanja učionica.

PRODUŽENI BORAVAK

Produženi boravak u jutarnjoj smjeni započinjat će od 7:30 h i trajati do 12:30 h, no ako netko mora dovesti dijete ranije u školu zbog posla, ono može ući u hol i pričekati s tehničkim osobljem dok ne dođe učiteljica iz produženog boravka. U popodnevnoj smjeni produženi boravak počinje u 11 h, a traje do 16 h.

Produženi boravak započinje s radom u ponedjeljak, 6. rujna 2021. i učiteljice će kontaktirati roditelje preko viber grupa.

Od ove školske godine započinje s radom i knjižnica u novouređenom prostoru i s novom knjižničarkom. Izmiještanjem knjižnice u novi prostor dobili smo još jednu novu učionicu, a prenamjenom prostora atomskog skloništa u još dvije učionice stekli bi se svi uvjeti za prelazak na jednosmjenski rad u našoj školi. Za prenamjenu prostora dobili  smo odobrenje i čekamo da se to izvede.

Igor Kopić, ravnatelj OŠ „Retfala“