Datum objave: 16. rujna 2024.

Proslava Dana GČ Retfala i crkvenoga goda u ritmu naših “Retfalačkih nota”

13. rujna 2024. godine u prostoru Gradske četvrti Retfala održana je svečana sjednica povodom proslave Dana GČ Retfala i crkvenoga goda naše crkve Uzvišenja Sv. Križa.

Na sjednici koju su uljepšale naše glazbene školske snage, zbor “Retfalačke note” sa svojom voditeljicom Ivonom Ferić, sudjelovali su i brojni gosti: gospodin Dragan Vulin, osječki dogradonačelnik, gospodin Marko Eljuga, predsjednik Vijeća GČ Retfala, gospodin Ivan Jurić, naš retfalački župnik, gospođa Nataša Tramišak, saborska zastupnica, gospodin Tomislav Mišetić, gradski vijećnik, naš ravnatelj Igor Kopić i mnogi vijećnici.

Svečanost je predvodio gospodin Miroslav Čabraja koji nas je predavanjem o prošlosti Retfale uveo u proslavu dana u godini posvećenoga našoj četvrti.

Zbor “Retfalačke note” imao je čast otvoriti svečanu sjednicu otpjevavši hrvatsku himnu, a iz svoga bogatoga repertoara odabrali su izvesti sljedeće pjesme:

• Mi smo taj svijet – uz solistice i učenice naše škole, Emu Gršković, Luciju Bagarić i Paolu Burić
  • Mama Mia – song iz mjuzikla “Pepeljuga” uz solistice Emu Bašić i Naomi Udarević
  • Moj Osijek – pjesma koju je otpjevala učenica Ema Gršković

Bila nam je velika čast sudjelovati na takvoj svečanosti i time pokazati njegovanje izvannastavne aktivnosti naše škole, školskoga zbora. Pjesma, dječji glasovi i osmijeh najveće su bogatstvo, a kada uz to još možemo i pokazati uložen trud i rad naših učenika, onda možemo reći da je to SREĆA. I upravo je sreća ono što se vidjelo nakon nastupa na licima naših zborašica i mene kao njihove učiteljice/voditeljice. Zbor je popraćen pljeskom i pohvalama, što nama puno znači jer smo tako još motiviraniji za dodatni rad i napredak, za pjevanje u kojemu uživamo te razvijanje naše kreativnosti.

Učiteljica Ivona Ferić

Dio ugođaja prenosimo u video-zapisu s nastupa našega zbora, a za uživanje u još pokojoj izvedbi možete pogledati i našu Instagram-stranicu:

Početak nastave

Dragi učenici, u ponedjeljak (9. rujna) vraćamo se u školske klupe. Svi razredi neparne smjene (treći, peti i sedmi) s nastavom započinju od 8 sati ujutro, dok će nam prvašići toga dana doći u školu u 9 sati. Nakon kratkog prigodnog...