> rez5  > učitelji
Učitelji

__________________________________________________ Učiteljica Sandra Vehabović… RAD ME USREĆUJE

Autor: Marinko Plazibat, 18. 10. 2012.

Razgovarale: Katarina Radić i Tena Tonkovac, 7.a

Uloga razrednice jako je složena i veliki izazov, ali su i visoki ciljevi koje kao razrednica hoću postići. Stoga, bez obzira koliko zna biti teško, volim biti razrednica. *Stvaralački je proces stanje koje uvijek završi nečim većim nego što si zamislio na početku, tako da sam sretna sa svojim radovima.

Od Sandre Vehabović. naše učiteljice Likovne kulture i razrednice 7.a, uvijek možemo čuti svašta zanimljivo. Pročitajte kako doživljava učenike i školu, što misli o umjetnosti, koji su joj hobiji i dr.

Čime se bavite u slobodno vrijeme?

- U slobodno vrijeme bavim se pecanjem, fotografiranjem ptica, svime što se može izraditi rukama. Volim i putovati, iako slabije putujem u posljednje vrijeme, družim se s prijateljima, i uglavnom se bavim onime što volim.

Koji vam je bio omiljeni predmet kad ste bili dijete?

- Omiljeni predmet bio mi je tehnički. Tada je tehnički bio drugačiji nego danas, izrađivali smo mnogo toga. A voljela sam i hrvatski.

VOLIM BITI RAZREDNICA

Kakva ste bili učenica?

- Bila sam odlična učenica.

Volite li svoj posao, i kad biste mogli, biste li ga mijenjali?

- Volim svoj posao, ali kad bi dan trajao više od 24 sata, voljela bih raditi i nešto drugo.

Da niste učiteljica, čime biste se bavili?

- Da nisam učiteljica, bavila bi se profesionalnom fotografijom.

Što volite kod učenika, a što ne?

- Kod učenika volim znatiželju, otvorenost i povjerenje. A što ne volim... To bude rijetko, ali ne volim bezobrazluk.

Volite li posao razrednice?

- Uloga razrednice je jako složena i veliki izazov, ali su i veliki ciljevi koje kao razrednica hoću postići. Stoga, bez obzira koliko zna biti teško, volim biti razrednica.

Jeste li zadovoljni svojim razredom?

- Jesam, osobama i njihovim vrijednostima, iako ponekad nisam nekim ponašanjima.

Bavite li se sportom?

- Dosad sam se bavila sportom, no sad baš i ne toliko, iako sam fizički aktivna. Prije sam se bavila karateom, ritmikom, jahanjem, stolnim tenisom, trčanjem, basketom, rolanjem... svačim.

RAD ME USREĆUJE

Hranite li se zdravo?

- Teško pitanje... Tu mislim na slatkiše. Ali sam svjesna toga da se trebam zdravije hraniti.

Imate li kućnog ljubimca?

- Imam papigu. Voljela bih imati psa, samo što nemam dovoljno prostora za njega.

Koji vam je najveći strah?

- Joj, koje pitanje... Hm... paukovi.

Imate li uzora u slikarstvu?

- Određenog uzora nemam, ali je svako djelo ostavilo na mene utisak.

Mislite li za sebe da ste dobra umjetnica?

- Stvaralački proces je jedno stanje koje uvijek završi nečim većim nego si zamislio na početku, tako da sam sretna sa svojim radovima.

Kakvu glazbu slušate?

- Slušam new age, etno i neke rock klasike.

Omiljeni glumac i glumica, pjevač i pjevačica?

- Omiljeni su mi glumci Jack Nicholson i Tim Rot, pjevačica Angelique Ionatos, a od grupa najviše volim Led Zeppelin i Pink Floyd.

Imate li nadimak?

- Ne znam smijem li reći koji, bojim se da će me učenici tako početi zvati... Veha.

Ne morate se brinuti da će vas tako početi zvati, već vas tako zovu!