> rez5  > projekti
Projekti

__________________________________________________ Posjet Županijskom sudu… NAGRADA ZA INDIANU JONESA

Autor: Marinko Plazibat, 24. 9. 2012.

Napisala: Helena Čavlović, 8.b

Karla Bijelić, Laura Lijić, Mislav Vetengl i Helena Čavlović, učenici 8.b razreda, posjetili su 21. rujna 2012. Županijski sud u Osijeku. Taj je posjet bio nagrada za uspjeh u sudjelovanju na projektu Budi i ti osječki Indiana Jones, u kojem smo prošle školske godine sudjelovali i bili najbolji u našoj školi. S nama su u Županijskomu sudu bile i skupine učenika iz još četiri osječke škole, sudionika spomenutoga projekta (...)

Razgledali smo glavnu sudnicu i učili o radu suda te radu odvjetnika i zaposlenika koji pomažu svjedocima i žrtvama.

Ondje smo sreli i nekoliko bivših učenika naše škole, koji su nam ispričali kako je biti novinar nekad bila čast te da ih je u uredništvu bilo mnogo više nego posljednjih godina (srećom, ove nas se godine prijavilo mnogo više).

Zanimljivo, među učenicima iz ovih pet škola jedino sam ja bila novinarka školskoga lista. Ipak, budući da je ondje bila i novinarka Glasa Slavnonije, članak o našem posjetu sudu osim u KBG-u objavljen je u još jednim novinama.