> rez5  > projekti
Projekti

___________________________________________________ Odabrani logo i slogan eko škole… ORIGINALNI I ČITLJIVI

Autor: Marinko Plazibat, 19. 1. 2013.

Napisala: Vlatka Šalić, učiteljica Prirode i Biologije

Kao jedan od sedam koraka u postupku dobivanja  statusa  Međunarodne eko škole, OŠ „Retfala“ izabrala je 17. siječnja 2013. logo i slogan Škole s eko predznakom, nakon školskoga natječaja likovnih i literarnih radova na temu "Eko-znak“.  Čista priroda želja je svih, budi i ti jedan od njih, pobjednički je slogan autorice Ane Abičić (7.c). Pobjednica natječaja za logo je Leonarda Kavedžić  (5.a) (...)

U najuži krug odabira slogana Škole izabrani su još radovi Karle Ambruš (5.a), Dine Vuksana (5.a) i Lucije Lizatović (5.c). Za logo je konkurencija bila veća, a u najuži krug, osim pobjednice, plasirali su se još Anja Getoš (7.a), Lorena Miler (7.a), Tena Tonkovac  (7.a), Maja Pivaš (7.c) i Majda Vartušek (7.c).

Kriteriji izbora koje su uvažavali članovi povjerenstva za izbor - ravnateljica Blaženka Jelaš, učiteljica Hrvatskoga jezika Irena Čerba, učiteljica Likovne kulture Sandra Vehabović,  učiteljica Biologije Vlatka Šalić, te Lidija Kuštro, učiteljica razredne nastave i koordinatorica projekta – bili su praćenje teme - opće eko teme i poruke naše škole, jedinstvenost unutar spektra znakova osnovnih škola u Republici Hrvatskoj, originalnost i grafička čitljivost.

Budući da je cilj projekta uključiti sve učenike, djelatnike Škole i pojedince lokalne zajednice , osnovna poruka odabranih radova ima zadatak  pozvati svakog promatrača na djelovanje. Odabrani radovi  u cijelosti ispunjavaju taj zadatak.

Grafički će znak biti i prepoznatljiv znak naše škole jer se značajno razlikuje od ostalih, pri čemu će originalnost i čitljivost znaka krasiti ovaj lijepi uradak.