Više o njima i njihovu sprječavanju pogledajte u priloženomu dokumentu koji nam je poslala školska liječnica.

POPIS UDŽBENIKA

Prilažemo vam popis udžbenika za školsku godinu 2018./2019.

« Prosinac 2018 »

Portreti
_____________________________________________________ Tenine životinje… ZOO U VLASTITOMU DVORIŠTU
Autor: Marinko Plazibat, 4. 2. 2013.

Napisao: Mihael Batrnek, 5 a

Tena Trcović, učenica 5.a razreda, ima mnogo životinja. Toliko voli životinje da joj je njihovo nabavljanje postalo hobi; kuća je puna kućnih ljubimaca. Ima ih 54. Od toga su njih 35 ribice, a tu su još jedan pas, tri papige, crvendać, 13 poznatih te još dvije njoj nepoznate vrste ptica. Prvi Tenin kućni ljubimac bio je papiga Kiki, koju je njezin otac Renato Trcović kupio na sajmu ptica 2009. godine. U ovih nekoliko godina nakon Kike stigli su papiga Koko, pas Fibi, ptičica Yellow i mnoge druge životinje (...)

Osim Tene, za kućne ljubimce brinu se i njezini otac i majka. Ptice imaju svoju zasebnu sobu s kavezima i u svakom kavezu nalazi se po jedna vrsta. U kavezima se može pronaći pokoje jaje, odnosno buduća nova životinjica u ovom zoološkom vrtu. Ptice hrane hranom za ptice, a to su različite sjemenke. Kako bi malo letjele i protegnule krila, Tena također pušta ptice van iz kaveza. Za to vrijeme ribe u svom velikom akvariju ukrašavaju dnevni boravak, dok pas Fibi ima svoju kućicu.