> rez5  > natjecanja
Natjecanja

______________________________________________ Školska natjecanja… NAJUSPJEŠNIJA HELENA ČAVLOVIĆ

Autor: Marinko Plazibat, 22. 2. 2013.

Napisala: Marija Prekodravac, 7.d

Na početku svakog drugog polugodišta naši uglavnom najbolji učenici pripremaju se za školska natjecanja u različitim područjima. Sezonu natjecanja otvorilo je školsko natjecanje iz matematike koje je ove godine održano 17. siječnja. Iako su se mnogi učenici okušali u rješavanju  vrlo teških zadatka, samo su se Helena Čavlovic (8.b) i Petra Ćutek (6.b) uspjele izboriti za mjesto na županijskom natjecanju (...)

Sljedeće je, 22. siječnja, održano natjecanje iz engleskog jezika. Nažalost, nitko nije bio dovoljno dobar za sljedeću razinu. Sljedeći dan, na natjecanju iz fizike, Helena Čavlović ponovno se najviše istaknula, ali je i njoj nedostajao jedan bod do županijskog natjecanja.

Prvo natjecanje u veljači (4. veljače) bilo je ono iz njemačkog jezika, a dvoje se naših učenika plasiralo na županijsko natjecanje: Sara Dina Ćondić (8.c) i Lovro Mihajlović (8.c). Povijest izgleda "leži" sedmašima  jer ih je čak četvero - Doria Karaica (7.b), Tena Tonkovac (7.a), Antun Pavić (7.d) i Marija Prekodravac (7.d) – izborilo županijsko natjecanje. Odmah sljedeći dan održano je natjecanje iz geografije, ali je, izgleda, ispit bio težak i nije nitko prošao dalje.

Natjecanje iz hrvatskog jezika održano je 8. veljače, a Lovro Mihajlović (8.c) i Laura Lijić (8.b) dobili su poziv na županijsko natjecanje. Predzadnje natjecanje u nizu bilo je ono iz kemije, 13. veljače. Iako je mnogo učenika pisalo test, samo je Matej Dobrošević (7.c) izborio županijsko natjecanje. Biologija je bilo posljednje školsko natjecanje, održano 14. veljače, a ponovno je odlična bila samo Helena Čavlović, koja se plasirala dalje kao druga po broju bodova u cijeloj županiji.