> rez5  > nastava  > u školi
Nastava u školi

___________________________________________________ Prvih mjesec dana u 2012… GDJE TO TRČIMO?

Autor: Marinko Plazibat, 2. 2. 2012.

Napisala: Iva Škojo, 8.c

Treba se što prije prilagoditi svim školskim obvezama  te početi učiti, pisati zadaće  i nositi sav pribor, uključiti se u projekte i natjecanja. Ne treba zaboraviti da je u svemu lijepo sudjelovati, naučiti i zabaviti se, ali nikako ne treba pretjerivati s projektima i natjecanjima jer se možemo jednostavno pogubiti i ne stizati odraditi najvažnije poslove.

Vjerovali ili ne, ali već je prošlo punih mjesec dana otkako smo ušli u ovu 2012. – nekome dugačku, nekome prekrasnu , nekome zanimljivu, nekome dosadnu.

Sjetite se samo kako smo prije mjesec dana u ovo doba slavili početak nove godine u okružju obitelji  i prijatelja, bez ikakvih briga i obveza…. A sada, evo nas opet tu, u školi; obvezama već nema kraja, a tek smo na samome početku! Natjecanja , projekti , različite radionice, prvi ispiti, odgovaranja, Power Point prezentacije i sl. – sve se već nagomilalo u beskrajni  školski svijet.

Siječanj je iznimno zahtjevan jer je to mjesec  kada se nastava pojačava većim brojem sati  jer se približavaju natjecanja, koja se zbog državne mature i nekih drugih razloga moraju početi održavati tako rano. Na samom početku veljače već se osjeti panika, a strka i jurnjava na hodnicima s milijun fotokopiranih testova iz prijašnjih godina je neizbježna. Situacija je još teža ako učenik/učenica ide na više od jednog  natjecanja pa mora doslovno trčati s dodatne na dodatnu. A najteže je što mu/joj se može poklopiti da natjecanja budu dan za danom.

No to ne možemo izbjeći. Škola i učenje pripadaju u ono što, jednostavno rečeno, moramo odraditi. Najveći  problem  ovoga preužurbanog početka drugoga polugodišta je to što smo se na praznicima ulijenili i nismo spremni na ovakav temo te se ne znamo organizirati. A pojedini učitelji za to ne mare... Međutim, treba se što prije prilagoditi svim školskim obvezama  te početi učiti, pisati zadaće  i nositi sav pribor, uključiti se u projekte. Ne treba zaboraviti da je u svemu lijepo sudjelovati, naučiti i zabaviti se, ali nikako ne treba pretjerivati s projektima i natjecanjima jer se možemo jednostavno pogubiti i ne stizati odraditi najvažnije poslove.