> rez5  > nastava  > izvan škole
Nastava izvan škole

___________________________________________________ Izvanučionična nastava u Zagrebu… NAJVESELIJE U AUTOBUSU

Autor: Marinko Plazibat, 23. 4. 2012.

Napisala: Helena Čavlović, 7.b

Kako bi prisustvovali koncertu Ljubav u duru i molu u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog i bolje upoznali glavni grad, viši razredi naše škole posjetili su 20.4.2012. Zagreb. Za ovaj izlet, koji je zapravo bio izvanučionična nastava, prijavio se vrlo velik broj učenika – vozilo nas je čak pet autobusa – a osim učiteljice Ferić, koja je organizirala odlazak na koncert, išli su i mnogi drugi učitelji. Za ostale učenike organizirana je nastava u školi (...)

Predstava je bila zanimljiva (iako neki ipak nisu odoljeli spavanju), a osim orkestra, uz različite skladbe nastupali su i baletani i balerine te pjevačice i pjevač. Svaka skladba je govorila o ljubavi, ali na malo drugačiji način, a definitivno najuzbudljiviji dio bio je kada je voditelj vjenčao neke učenike iz publike.

Nakon predstave otišli smo do katedrale, od koje smo počeli obilazak nekih znamenitosti, kao što su Crkva svetog Marka, Banski dvori, Kula Lotrščak i dr. O njima su nam govorili najviše učiteljica Povijesti Ljubica Potkovac, učitelj Geografije Mirko Andrić i vjeroučiteljica Ljiljana Mandurić.

Kad smo došli na ručak u McDonald's, vidjelo se da nam više vremena treba za druženje s našim Big Mac-ovima i Happy Meal-ovima nego za obilaske znamenitosti.

Ipak, najveselije je bilo u autobusu. Svi smo se zabavljali od samog polaska, a jednako je bilo i na povratku. Zvučnici, glazba, sladoled, grickalice, istina-izazov, premještanje, pjesma… Kad smo navečer stigli u Osijek, većina nas se nije ni sjećala predstave (prisjetit će se kad budu odgovarali na pitanja za glazbeni, ili će se barem prisjetiti koga mogu pitati da im izdiktira odgovore), nego je žalila za vremenom u autobusu jer, iskreno, ni jedna prestava se ne može mjeriti primjerice s gledanjem dečki iz razreda dok im lakiraju nokte.