> rez5  > internet
Internet

_________________________________________________ Razredne grupe na Facebooku… DOBRODOŠLI SU I RAZREDNICI

Autor: Marinko Plazibat, 10. 11. 2012.

Napisala: Paula Petrović, 8.a

Svi smo već dobro upoznati s društvenom stranicom Facebook koja nam pomaže lakše komunicirati i povezivati se s prijateljima i poznanicima diljem svijeta. U školi nas stalno upozoravaju na opasnosti i rizike koji dolaze uz otvaranje Facebook profila. No neki su učitelji odlučili istražiti najpoznatiju društvenu stranicu i zajedno sa svojim učenicima koji imaju pristup Facebooku otvoriti grupe radi lakšeg povezivanja i komunikacije razrednika sa svojim odjelom. Tko bi rekao da Facebook nije samo za dopisivanje s prijateljima i lajkanje (...)

Svrha razredne grupe

U sadašnjoj generaciji osmaša prvi je odlučio probiti led 8.a i dopustiti svojoj razrednici, učiteljici Božani Čičak, da vidi njihove profilne, naslovne, nekima i ostale objave. Grupa je napravljena u lipnju s ciljem lakšeg i bržeg dobivanja informacija o malom maturalcu, i od tada je stalno aktivna. Svakodnevno netko provjerava što imamo za zadaću iz pojedinih predmeta, provjerava li znanje netko od učitelja, mogu li se ispraviti ocjene, kada su dodatne, dopunske itd. Grupa je tajna tako da ju mogu vidjeti samo oni koji su unutar nje. Grupa služi i za obavještavanje o roditeljskim sastancima, uspjesima u akcijama skupljanja starog papira, za podsjećanje na uplatnice za užinu i drugo.

Priključivanje drugih razreda

Zahvaljujući razrednici koja uvijek vrlo brzo odgovori, sigurni smo što i kako trebamo uraditi. Zahvaljujući grubi definitivno su se poboljšali odnosi odjela i razrednice, jer se sada osjećamo bližima i pristupačnijima jedni drugima.

Na početku ove školske godine ovom trendu priključio se i 8. b razred koji je također otvorio grupu s razrednicom Ljiljanom Mandurić. A otvaranju razrednih  grupa skloni su i drugi razredi i razrednici. Tko zna, možda smo pokrenuli novu tradiciju, koja ce se prenositi s generacije na  generaciju.