> rez5  > . događanja
Događanja

__________________________________________________ Ekološki osviještena škola… ZELENO, ČISTO, NOVO

Autor: Marinko Plazibat, 14. 5. 2012.

Napisala: Helena Čavlović, 7.b

Ekološku osviještenost u svojoj školi pokazujemo različitim akcijama koje pomažu štititi prirodu. Osim redovitih akcija prikupljanja staroga papira i prikupljanja istrošenih baterija, Škola se uključila i u projekt Zelena čistka – jedan dan za čist okoliš, povodom kojega su učenici i zaposlenici čistili školsko dvorište.
Od prošle godine uključeni smo i u projekt Zeleni korak, u okviru kojega je održana natjecateljska akcija prikupljanja staroga papira (...)

Ona je bila, kako nam je rekla ravnateljica Blaženka Jelaš, uspješna, ali ispod njenih očekivanja. Prikupili smo čak 12 810 kilograma papira, no to je značajno manje nego prošle školske godine kad smo bili najuspješniji u Hrvatskoj. Ove godine u akciji sudjeluju i srednje škole pa to možda neće biti dovoljno za plasirati se među pet najuspješnijih koji dobivaju vrijedne nagrade.

Ipak, najvažnije je da su učenici dali sve od sebe da pomognu okolišu – ovaj put osobito  učenici 7.b i 8.c koji su bili dežurni na posljednjoj akciji prikupljanja papira.

Naša će se škola, kaže ravnateljica, i dalje brinuti o okolišu. I nagodinu ćemo sudjelovati u akciji Zeleni korak, a pokrenut je i postupak kojim bismo trebali postati eko škola.