> rez5  > . događanja
Događanja

___________________________________________________ Humanitarna akcija za Mislava… PISANICE, VREĆICE, ZEČIĆI

Autor: Marinko Plazibat, 30. 3. 2012.

Napisala: Helena Čavlović, 7.b

Za potrebe skupoga liječenja Mislava Antolovića u petak, 23.3.2012. od 8 do 14 sati u našoj je školi održana humanitarna akcija.

Toga su petka u školskomu holu učenici 7.c i 7.d prodavali uskrsne ukrase koje su izradili oni te djeca iz Dječjeg vrtića Zvrk iz Đakova. Pisanice i vrećice za poklone moglo se kupiti za pet, a zečiće od plasičnog jajeta i tkanine te ukrašene bočice za deset kuna (...)

Svi koji su imali novca nešto su kupili, čak i oni koji to nisu planirali. Očito su zečići bili vrlo zanimljivi te smo zbog igranja njima na nastavi zaradili nekoliko opomena.

Ta je akcija ideja razrednica 7.c i 7.d razreda, Gordane Lušić i Ivone Ferić, koje su organizirale izradu ukrasa i njihovu prodaju. Sav prikupljeni novac Mislav i njegova obitelj iskoristit će za put u SAD, gdje je Mislavu moguće pomoći.

Akcije za Mislava neprestano se održavaju, a ne organizira ih samo naša škola. Već je za njega nastupala plesna skupina iz Zagreba, održana je modna revija u Požegi, odigrana je košarkaška utakmica, a sigurno će ih biti još, tako da svi oni koji nisu sudjelovali do sada, a žele pomoći Mislavu, trebaju samo malo istražiti i sigurno će saznati gdje i kada mogu doći i pomoći te mu omogućiti skupo liječenje.