> rez5  > . događanja
Događanja

____________________________________________________ Posjet kazalištu… TRGOVAC JE BIO MUDRIJI

Autor: Marinko Plazibat, 20. 12. 2012.

Napisala: Lucija Ferenc, 5.d

Naši učenici od petog do osmog razreda, u pratnji svojih učitelja, posjetili su 18. prosinca 2012. Hrvatsko narodno kazalište te pogledali komediju Mletački trgovac. Priča je to o trgovcu koji od Židova posuđuje 3000 dukata obvezavši se da će dopustiti, ako ih ne vrati na vrijeme, da mu se odreže komad mesa blizu srca. No sudac je upozorio Židova da režući meso ne smije proliti ni jednu kap krvi.  Tada on odustaje, a sudac ga kažnjava tako da mora postati kršćanin.

Učenici su kući otišli vrlo zadovoljni predstavom.