> rez5  > . događanja
Događanja

___________________________________________________ Svjetski dan tolerancije… BUDIMO SVJESNI SVOJIH PORUKA

Autor: Marinko Plazibat, 19. 11. 2012.

Napisala: Laura Mlinarić, 8.b

Na Svjetski dan tolerancije, 16. studenoga 2012. , učiteljica Sanja Lamza održala je za učenike naše škole radionicu pod nazivom Komunikacija. Svaki razredni odjel predstavljao je jedan učenik. Na početku radionice svaki je učenik trebao izabrao drugog učenika kojega ne poznaje i razgovarao s njim, a nakon toga je svima ispričao što je saznao o toj osobi (...)

Raspravljali smo o komunikaciji i svatko je mogao reći što misli o tome. Zaključili smo da bismo svi mi trebali paziti na ton kada komuniciramo s nekom osobom, da nas ona ne bi možda krivo shvatila. Treba imati na umu da je najčešća komunikacija govora tijela (55%), zatim intonacija glasa (38%), a tek potom riječi (7%).

Postoje javna komunikacija, kada se obraćamo svima, i privatna, kada se obraćamo svojim ukućanima. Dobra komunikacija treba biti jasna i razumljiva, pozitivnog stava, odnosno dobronamjerna, dvosmjerna, a uvijek moramo biti svjesni slanja poruke i negovornom komunikacijom.

Radionica je bila, složili su se svi učenici, izvrsna i vrlo zanimljiva.