> rez5  > . događanja
Događanja

__________________________________________________ Volontiranje u azilu… NETKO MORA SPASITI PSE

Autor: Marinko Plazibat, 30. 11. 2011.

Napisala: Tena Tonkovac, 6.a

- Ako psi nisu u raju, onda hoću ići upravo tamo gdje su oni otišli  - kaže nam učenica 6.d Lara Stojanac koja već dulje vrijeme volontira u azilu za napuštene pse. Osječki azil za pse koji vodi Udruga Pobjede nalazi se u Nemetinu i ima oko 250 pasa. U njemu se može pronaći i poneki rasni pas, ali većinom su ondje mješanci. Često nema dovoljno hrane za sve pse, ali volonteri, kaže nam Lara, daju sve od sebe da je bude dovoljno (...)

U azilu Lara voli volontirati  jer tako pomaže odbačenim bićima, a o ljudima koji napuštaju pse misli da nemaju nimalo srca.

- Mislim da ih odbacuju jer nemaju vremena za njih, ili ih nisu odgojili pa ih smatraju ''glupima''. Vrlo čest razlog da ih šutnu na ulicu je i to što nisu očekivali da će izrasti njima preveliki.

Lari je pas najdraža životinja, ali kaže da to ne znači da su druge životinje  manje vrijedne, zato katkad kupi hranu za mačke i donira ju Udruzi za dobrobit i zaštitu mačaka Maca. Poziva nas sve da joj se pridružimo u volontiranju, odnosno da udomimo neku napuštenu životinju ili barem da doniramo hranu.