Uključeni smo u novi projekt MI JEDEMO ODGOVORNO

Autor: Marinko Plazibat, 13. 11. 2016.

Ove škoske godine OŠ "Retfala" uključena je u novi međunarodni projekt - We Eat Responsibly!  - Mi jedemo odgovorno! To je projekt koji sufinancira Europska unija i u kojem sudjeluju 9 zemalja članica Zaklade za odgoj i obrazovanje za okoliš (Foundation for Environmental Education – FEE).
   Projekt "Mi jedemo odgovorno" prvi je pokušaj u EU ka izgradnji školskog programa koji rješava ključna pitanja potrošnje hrane. Akcijski orijentiranom pedagoškom metodologijom, u poznatih 7 koraka Eko-škole, mladi će razvijati kritičko razmišljanje, znanje, vještine i stavove te postati globalni građani i izazvati sami sebe da usvoje nove obrasce ponašanja i nove prehrambene navike.
   Ostvarenjem projekta sudionici će pokušati odgovoriti na 6 osnovnih pitanja na koja projekt traži odgovore:
Što jedem?
Odakle dolazi hrana koju jedem?
Kako je proizvedena hrana koju jedem?
Koliko hrane pojedem?
Koliko hrane bacim?
Kakav je globalni utjecaj hrane koju jedem?

Koordinatorice  projekta za našu školu su učiteljice Lidija Kuštro i Vlatka Šalić.