« Prosinac 2021 »

2. a i 2. b na Europskom danu jezika
Autor: Marinko Plazibat, 25. 10. 2021.

Učenici 2. a i 2. b razreda OŠ „Retfala”,  Osijek, sa svojim učiteljicama Tanjom Nemčanin i Ružicom Jerbić, sudjelovali su 27. rujna u obilježavanju Europskog dana jezika. Manifestacija se odvijala u Tvrđi, a sudjelovale su osnovne i srednje škole te fakulteti. Odazvali smo se na poziv  gospođe Vlaste Svalina, prof. stranog jezika.

Naša škola izložila je na štandu Esekerski slikovni rječnik, iz kojega se može naučiti kako su govorili naši sugrađani nekad, koji je izradila naša sugrađanka. Prikazali smo učeničke likovne radove na kojima su naslikana slova na hrvatskom ili nekom od europskih jezika. Na satu razrednika učenici su pisali poruke ohrabrenja na različitim jezicima, po izboru, a njima smo ukrasili štand.

Svi su bili pozvani na naš štand kako bi uživali u jezičnoj raznolikosti – dobrodošli, welcome, Bienvenue, vitaj, Willkommen…..

Pogledajte i priloženu PowerPoint prezentaciju.

Tanja Nemčanin i Ružica Jerbić

Projekt_Europski_dan_jezika.ppsx (21.04 MB)