« Prosinac 2021 »

Erasmus+ dani 2021. u OŠ "Retfala" NASTAVLJAMO S AKTIVNOSTIMA
Autor: Marinko Plazibat, 15. 10. 2021.

Erasmus+ program neizostavan je dio rada OŠ "Retfala", a i ove godine aktivnosti su raznolike. Škola je u suradnji s 30 škola iz Slavonije i Baranje, a pod inicijativom kolegice Ivane Štiglec, sudjelovala u izradi mrežne knjige pod nazivom "Erasmus+ i Slavonija i Baranja se vole". Na dvije stranice naša je škola predstavila svoje trenutačne i nedavne uspjehe i aktivnosti u Erasmus+ programu, a knjigu ima prilike vidjeti i šira javnost budući da je dostupna na regionalnim portalima.

Škola će proslaviti i svoje 3 ovogodišnje nacionalne oznake kvalitete, a tu je i video kojim će biti predstavljeno učinjeno u proteklom razdoblju u našem najuspješnijem KA2 projektu "Eco- Heritage Matters" koji je upravo dobio nacionalne oznake kvalitete u svih 5 država partnerica.

Budući da smo u završnici stvaranja naše Erasmus+ akreditacije za razdoblje do školske godine 2026., ove dane proslavit ćemo prigodno podnošenjem naše prve prijave na akreditaciju nadajući se uspjehu.

Prigodno, slaveći Erasmus dane uključili smo se i u Europski tjedan kodiranja (#ErasmusDays) te o svemu putem događanja obavijestili našu bogatu eTwinning zajednicu.

Mrežna knjiga je dostupna na sljedećoj poveznici: https://bit.ly/3FMa3Sp

Mirko Andrić, voditelj Tima za projekte