« Prosinac 2021 »

eTwinning projekt “Partnerklasse ist klasse!” NEPROCJENJIVO ISKUSTVO
Autor: Marinko Plazibat, 11. 6. 2021.

Predstavljanje učenika iz Poljske i Hrvatske na online sastanku, 8. lipnja 2021.

Učenici 6. a, 6. b i 6. c razreda OŠ “Retfala” sudjelovali su u eTwinning projektu “Partnerklasse ist klasse!” pod vodstvom učiteljica njemačkog jezika Ivane Palijan i Tatjane Mioković.  Projekt je započet u listopadu 2020. godine u sklopu izborne nastave njemačkog jezika. Cilj je projekta bio poticati učenike na izravnu komunikaciju na njemačkom jeziku s njihovim vršnjacima iz europskih zemalja koji također uče njemački jezik. Kao partneri pridružile su nam se osnovne škole iz Poljske i Italije.

Tijekom projekta učenici su sudjelovali u brojnim aktivnostima, poput sastanka uživo u sobi za čavrljanje, izrade projektnog loga, pjevanja božićnih pjesama na njemačkom i materinskom jeziku i obilježavanja Dana sigurnijeg interneta.  Kao kruna projekta, a ujedno i završna aktivnost, održan je online sastanak učenika iz Poljske i Hrvatske. Na sastanku su učenici predstavljali svoje gradove i škole putem Power Point prezentacija i kvizova. Kroz projektne aktivnosti učenici su obogatili svoj vokabular i stekli samopouzdanje u komunikaciji na njemačkom jeziku. Povrh svega, bilo je to neprocjenjivo međukulturno iskustvo, kako za učenike, tako i za učiteljice.

Ivana Palijan