« Prosinac 2021 »

PODIGLI SMO ZELENU ZASTAVU
Autor: Marinko Plazibat, 16. 6. 2021.

Zelena zastava simbol je pripadanja međunarodnim Eko-školama čiji program u Republici Hrvatskoj provodi Udruga Lijepa Naša. u OŠ „Retfala“ podizanje Zelene zastave obilježili smo  15. lipnja 2021.

Program Eko-škole osmišljen je za provedbu smjernica odgoja i obrazovanja o okolišu i njegovoj zaštiti. Naša škola vrlo je aktivna u provedbama različitih ekoloških akcija kao i provedbama eko-projekata. Prvi smo put zelenu zastavu podigli 2013. godine, kada smo i službeno postali Eko-škola. Ove školske godine odradili smo sedam koraka povezanih s ekologijom i čuvanjem prirode te smo stekli srebrni status.

Čast da podignu zelenu zastavu pripala je učenicima 2.b razreda i njihovoj učiteljici Lidiji Kuštro, koja je dala veliki doprinos u realizaciji ovog projekta.

Koordinatorice:
Vlatka Šalić Dujmić i Ivana Dolaček