Školsko Natjecanje iz geografije POVIJESNI REZULTATI NAŠIH UČENIKA

Autor: Marinko Plazibat, 11. 3. 2021.

Uvjeti i provedba školskoga Natjecanje iz geografije, održanoga 22. 2. 2021., bili su zaista posebni. Nakon što je natjecanje jedanput odgođeno, iz epidemioloških razloga organizirano je na daljinu putem računalnog programa Microsoft Forms. Učenici i učenice natjecanju su pristupili u cijeloj Republici Hrvatskoj u isto vrijeme, u 13 sati.

Natjecanju je pristupilo 11 učenika i učenica naše škole koji pohađaju dodatnu nastavu geografije, a čak devetero njih plasiralo se na županijsko Natjecanje! To su  Katja Kolarik, Petra Kristić i Timea Marček iz 5.a, Bartol Klanac, Miriam Afua Nyarko i Bartol Toter iz 5.b, Marko Đurđević iz 6.b te Luka Jelošek i Luka Markotić iz 8.b.

Posebno valja istaknuti učenicu Petru Kristić iz 5.a razreda čiji je rezultat na školskom Natjecanju bio jedan od 5 najboljih u cijeloj Republici Hrvatskoj, ali iznimni su bili i šestaš i osmaši jer su zabilježili rezultate među prvih deset. Zanimljivo je i to da su od 9 pozvanih na županijsko Natjecanje čak njih 6 učenici petoga razreda.

Natjecali su se još Tina Samardžić iz 5.a i Mihael Migić iz 7.a.

Inače, zbog posebne organizacije rada većina sastanaka učitelja s učenicima i učenicama bila je organizirana na daljinu, a dio onih koji su organizirani u školi bio je specifičan jer su se zasebno morali organizirati susreti učenika i učenica koji ne pohađaju isti razredni odjel. To je dodatno otežavalo uvjete rada i smanjilo njihov broj susreta i vrijeme rada.

Budući da je natjecanju istovremeno pristupio velik broj učenika i učenica diljem Republike Hrvatske vrlo su se sporo učitavali prilozi što je umnogome otežalo rad jer je svaki zadatak imao prilog. Zbog toga je natjecanje produženo pola sata, ali su brojni tehnički nedostatci jako ometali učenike i učenice. Unatoč svemu, ovo je najuspješnije Natjecanje iz geografije u povijesti naše škole.

Zbog svega navedenog očekujemo zapažen rezultat i na županijskom, ali i poneki poziv na državno Natjecanje. Zanimljivo je da će i županijsko Natjecanje biti organizirano računalno u školama sudionicima, a ne kao do sada u školi koja je centar županijskog povjerenstva.

Mirko Andrić, učitelj geografije