Vjeronaučna olimpijada u našoj školi

Autor: Marinko Plazibat, 21. 2. 2021.

Možda će čudno zvučati - Vjeronaučna olimpijada, ali zaista je tako! No to nije olimpijada u kojoj trčite s krunicom u ruci na sto metara, pa tko stigne prvi, nego natjecanje u znanju.

Ove godine, kao i nekih prijašnjih, u našoj se školi učenici dodatne nastave vjeronauka, pod vodstvom vjeroučiteljice Ljiljane Mandurić, svojim znanjem natječu s učenicima drugih škola našega grada i županije u vjeronaučnim temama.

Nakon školskog natjecanja, održanog 9. 2. 2021. godine, izabrano je iz naše škole za Županijsko natjecanje četvero učenika s najboljim rezultatima.

No kako je ove godine, zbog koronavirusa, sve pomalo neobično, tako je županijsko Natjecanje održano u svim školama pozvanih učenika, a tako i u našoj. Odabrano povjerenstvo od tri člana provelo je natjecanje po svim pravilima, a nakon pisanog testa povjerenstvo je bodovalo pisane radove.

U našoj školi pozvani učenici bili su Marta Vujić iz 7.b, te Dora Josić, Antonio Amidžić i Ana Sablić iz 7.c.

Kako je natjecanje ekipnog karaktera, ekipa  je postigla ukupno 325 bodova od mogućih 400. Pojedinačno su učenici ostvarili sljedeći broj bodova: Dora Josić 90, Antonio Amidžić 88, Marta Vujić 78 i Ana Sablić 69.

Sljedeća razina natjecanja je Biskupijsko, a hoćemo li biti pozvani na tu razinu vidjet ćemo.

Svima čestitke na uspjehu.

Ljiljana Mandurić