NATJEČAJ ZA UČITELJA/UČITELJICU ENGLESKOGA JEZIKA

Autor: Marinko Plazibat, 12. 10. 2020.

Na temelju članka 107.  Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08., 86/09.,92/10., 105/10.-ispr.,90/11.,16/12. ,86/12. ,126/12.,94/13. , 136/14-RUSRH, 152/14, 7/17., 68/18., 98/19., 64/20.) ravnatelj Osnovne škole Retfala, Osijek, raspisuje

za popunu radnog mjesta

1. UČITELJ/UČITELJICA  ENGLESKOGA JEZIKA-  1 (jedan) izvršitelj/izvršiteljica, puno, određeno radno vrijeme, zamjena

UVJETI:  Uz opće uvjete za zasnivanje radnog odnosa sukladno Zakonu o radu, kandidati trebaju ispuniti i posebne uvjete: poznavanje hrvatskoga jezika i latiničnog pisma i odgovarajuća vrsta i razina obrazovanja iz članka 105. Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08., 86/09.,92/10., 105/10.-ispr.,90/11.,16/12. ,86/12. ,126/12., 94/13. , 136/14.-RUSRH, 152/14., 7/17., 68/18., 98/19., 64/20.) i Pravilnika o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi (NN 6/19).

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objave natječaja na mrežnim stranicama i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te mrežnoj  stranici  i oglasnoj ploči Škole.

(Ako želite pročitati potpuni tekst natječaja, pritisnite Opširnije.)

Kandidati će biti obaviješteni o izboru u roku trideset (30) dana od dana donošenja odluke o izboru putem web stranice Škole (www.os-retfala-os.skole.hr) ili pisanim putem u zakonskom roku, ukoliko netko od kandidata  bude osoba koja se poziva na prednost pri zapošljavanju.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola sukladno članku 13. stavak 2. Zakona o ravnopravnosti spolova (NN 82/08, 69/17.).

Uz pisanu i vlastoručno potpisanu prijavu na natječaj kandidati su obvezni priložiti:

- životopis,

- dokaz o stečenoj stručnoj spremi,

- dokaz o evidentiranom radnom stažu (potvrda ili elektronički zapis o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje)

- dokaz  nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak za neko od kaznenih djela iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od 6 mjeseci od dana objave natječaja).

Isprave se prilažu u neovjerenom presliku i ne vraćaju se kandidatu nakon nakon završetka natječajnog postupka.

Kandidat koji je izabran po natječaju dužan je nakon izbora dostaviti  izvornike istih isprava.

Osoba koja ne podnese pravodobnu i potpunu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete natječaja, ne smatra se kandidatom prijavljenim na natječaj i ne obaviještava se o razlozima zašto se ne smatra kandidatom natječaja.

Kandidat koji se poziva na prednosti pri zapošljavanju na temelju posebnog zakona obvezan je uz prijavu na natječaj priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu u izvorniku, koji će se vratiti kandidatu nakon završetka natječajnog postupka.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti prilikom zapošljavanja u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17.) uz prijavu na natječaj dužan je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i sve dokaze o ostvarivanju prava prednosti prilikom zapošljavanja iz članka 103. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, navedenim na stranicama Ministarstva hrvatskih branitelja poveznica:

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13. , 152/14., 39/18., 32/20.) dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i dokaz o statusu osobe s invaliditetom.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti prilikom zapošljavanja u skladu s člankom 48.f  Zakona o zaštiti civilnih i vojnih invalida rata (NN 33/92,77/92,27/93,58/93,2/94,108/95,108/96,82/01,103/03 i 148/13) dužan je uz prijavu priložiti osim dokaza o ispunjavan ju traženih uvjeta i potvrdu o statusu vojnog/civilnog invalida rata i dokaz o tome na koji je način prestao radni odnos.

Za kandidate prijavljene na natječaj koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja i čije su prijave pravodobne i potpune, provest će se postupak vrednovanja kandidata sukladno Pravilniku o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi Retfala, Osijek.

Područja provjere, vrijeme i mjesto održavanja provjere Povjerenstvo za vrednovanje kandidata objavit će najmanje pet(5) dana prije dana određenog za provjeru na web stranici Škole:www.os-retfala-os.hr

Ukoliko ne pristupe pisanoj provjeri, smatra se da su povukli prijavu na natječaj i ne obaviještavaju se o rezultatima natječaja.

Podnošenjem prijave na natječaj kandidat daje izričitu privolu Osnovnoj školi Retfala Osijek da može prikupljati i obrađivati osobne podatke kandidata iz natječajne dokumentacije u  svrhu provedbe javnog natječajnog postupka.

Pisane prijave s potrebnom dokumentacijom o ispunjavanju uvjeta iz natječaja dostaviti na adresu:

OSNOVNA ŠKOLA RETFALA, Kapelska 51A, 31000 Osijek,

s naznakom „Za natječaj“.

Igor Kopić, prof.
KLASA: 112-07/20-02/7