ODLUKA O DOPUNSKOME RADU

Autor: Marinko Plazibat, 24. 5. 2017.

Temeljem članka 148. Statuta Osnovne škole Retfala, Osijek, Učiteljsko vijeće  na sjednici održanoj dana 17.05.2017.godine, donosi

O D L U K U
            o trajanju dopunskog rada po nastavnim predmetima
                       na kraju nastavne godine 2016/17.

1.         Učenik koji na kraju nastavne godine ima ocjenu nedovoljan iz najviše dva(2)             nastavna predmeta ili mu je nakon polaganja ispita pred Povjerenstvom za             preispitivanje zaključene ocjene utvrđena ocjena nedovoljan , Škola će   organizirati pomoć u učenju i nadoknađivanju znanja kroz dopunski rad, koji je učenik dužan pohađati.

2.         Utvrđuje se trajanje dopunskog rada po nastavnim predmetima kako slijedi:
            -hrvatski jezik- 10 sati
            -strani jezik – engleski ili njemački- 10 sati
            -matematika- 10 sati
            -informatika- 10 sati
            -povijest- 10 sati
            -geografija- 10 sati
            -priroda i društvo, priroda, biologija- 10 sati
            -kemija- 10 sati
            -fizika- 10 sati
            -likovna kultura- 10 sati
            -glazbena kultura- 10 sati
            -tehnička kultura- 10 sati
            -tjelesna i zdravstvena kultura- 10 sati
            -vjeronauk- 10 sati.
3.         Na zadnjem satu dopunskog rada, učitelj je dužan upoznati učenika s ocjenom ili             potrebom upućivanja na popravni ispit.
4.         Dopunski rad će trajati predviđenu satnicu za svaki nastavni predmet sukladno             točki 2. ove Odluke u periodu od 20.-27 lipnja 2017.godine.
5.         Raspored učionica u kojima će se održavati dopunski rad po nastavnim   predmetima bit će izvješen na vratima učionica.
5.         Odluka stupa na snagu danom donošenja.

O b r a z l o ž e n j e
Nastavna godina 2016/17.završava 14.06.2017.godine. Roditelji mogu podnijeti prigovor na zaključenu ocjenu na kraju nastavne godine do 16.06.2017.godine. Dana 19.06.2017. godine održavaju se ispiti pred Povjerenstvom za preispitivanje zaključene ocjene. Od 20.-27.06.2017.godine održava se dopunski rad za učenike koji imaju zaključene, najviše, dvije negativne ocjene. Sukladno Statutu, Učiteljsko vijeće je donijelo Odluku kao u izreci.
                                                                                   Predsjedavajuća  sjednice:
KLASA:003-08/17-02/3                                           Ravnateljica:
URBROJ:2158-23-17-01                                          ____________________
Osijek, 24.05.2017.                                                   Blaženka Jelaš