OBAVIJEST O PREDUPISU UČENIKA PRVOGA RAZREDA U 2017./2018. ŠK.G.

Autor: Marinko Plazibat, 3. 2. 2017.

OSNOVNA ŠKOLA « RETFALA»
Kapelska 51a
OSIJEK

PREDMET: Obavijest roditeljima djece dorasle za upis u I. razred u školskoj 2017./18. godini

Sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi,

Državnom pedagoškom standardu osnovnoškolskog sustava odgoja i obrazovanja  i Pravilniku o upisu djece u osnovnu školu  obvezni smo izvršiti pripremne radnje za upis djece u prvi razred u sljedećoj školskoj godini.

Prvi zadatak svake škole je utvrditi broj potencijalnih prvoškolaca te je stoga potrebno izvršiti predupis.

DJECA KOJA SU ROĐENA U RAZDOBLJU OD 1.04. 2010. do 31. 03. 2011. OBVEZNICI SU POLASKA U PRVI RAZRED ZA 2017./18. ŠK. GODINU.

STOGA SE MOLE RODITELJI BUDUĆIH PRVAČIĆA DA ZA SVU DJECU KOJA SU ROĐENA U OVOM PERIODU I STANUJU NA PODRUČJU OSNOVNE ŠKOLE «RETFALA», IZVRŠE PREDPRIJAVU

u razdoblju od 6. veljače do najkasnije 17. veljače 2017. godine.

Prijave za predupis obavljaju se:

u tajništvu škole svakoga dana od 8.00 do 15.00 sati  pozivom na broj 378-012;
ponedjeljkom, utorkom i srijedom od 13.00 do 18.00 sati  pozivom na broj 379-240

Za prijavu su potrebni sljedeći podaci: ime i prezime djeteta, datum rođenja te adresa stanovanja.

Nakon izvršenog predupisa bit će sačinjen raspored i ponuđeni termini za obavljanje svih potrebnih aktivnosti za utvrđivanje zrelosti djece za polazak u prvi razred.

Prijave za liječničke preglede (Domu zdravlja Osijek- Industrijska četvrt, Drinska 8, dr. Vesna Bilić-Kirin) roditelji mogu obaviti srijedom, od 17.00-19.00 sati –  od 1. do 31. ožujka 2017.

Za prijavu je potrebno donijeti zdravstvenu iskaznicu djeteta i OIB.

Termine za provjeru psihofizičke zrelosti (razgovor s pedagogom i testiranje kod psihologa), roditelji će dobiti pozivom na gore ispisane brojeve telefone

od 15. ožujka 2017.

PRIJEVREMENI UPIS

Odobrenje za prijevremeni pregled djeteta za upis u I. razred (za djecu koja su rođena poslije 31.ožujka 2011.) roditelji mogu dobiti u Uredu državne uprave-Službi za društvene djelatnosti, nakon podnijetog pismenog zahtjeva.

Prijevremeni upis odobrit će se djetetu koje postigne prosječne rezultate u odnosu na drugu djecu školske obveznike koji su pristupili postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja za upis u prvi razred osnovne škole.

Napominjemo da roditelj može ovaj zahtjev podnijeti samo za dijete koje do kraja tekuće godine navršava šest godina.

ODGODA UPIS

čl.9 stavak 2.Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta

Stručno povjerenstvo škole predložit će Uredu odgodu upisa u prvi razred ako:               - procijeni na temelju neposrednog pregleda i dostavljene dokumentacije o psihofizičkom stanju djeteta da bi odgoda upisa pozitivno utjecala na djetetov psihofizički razvoj

- ako se dijete nalazi ili će se početkom godine nalaziti na liječenju ili rehabilitaciji u zdravstvenoj ustanovi u trajanju duljem od mjesec dana i ukoliko u toj ustanovi nije organizirana nastava

Roditelji koji žele odgoditi upis djeteta u osnovnu školu za jednu školsku godinu iz opravdanih razloga, također moraju prijaviti dijete za pregled i tek nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta,

Stručno povjerenstvo odlučit će i podnijeti svoj prijedlog i mišljenje Uredu državne uprave.

Roditelj je dužan dati obrazloženje i priložiti mišljenje liječnika specijalista, stručnjaka koji provode rehabilitacijske postupke,  ili potvrdu da se s početkom školske godine dijete nalazi ili će se nalaziti na bolničkom liječenju duljem od mjesec dana (ali samo u slučaju da u zdravstvenoj ustanovi u kojoj će se dijete liječiti nije organiziran obrazovni proces).

Plan upisa djece u prvi razred osnovne škole za 2017./2018. školsku godinu te potrebne obrasce (prijevremeni upisi,  zahtjevi roditelja) dosupni su na WEB stranici Ureda državne uprave: www.udu-obz.hr.

Ravnateljica škole:

Blaženka Jelaš

Pročitajte i priloženi dokument "Upisno područje".

upisno_podrucje.docx (15.53 KB)