Izbori za Dječje gradsko vijeće Grada Osijeka

Autor: Marinko Plazibat, 4. 11. 2016.

Prema odluci Grada Osijeka, od  2010. godine u svim gradskim školama provodi se izbor predstavnika škole za Dječje gradsko vijeće Grada Osijeka. Ovo vijeće uključuje učenike osnovnoškolskog uzrasta sa zadatkom da upoznaju gradsku upravu s problemima koje uočavaju i tiču se djece i učenika, kako onih u svezi škole tako i onih životnih, na razini cijelog grada.

Mandat dosadašnjim članovima pred istekom je te će OŠ „Retfala“ u sljedećem razdoblju  birati svoga novog člana za obnašanje ove funkcije u sljedećem mandatu od dvije godine. Kandidirati se mogu učenici četvrtog, petog i šestog razreda, s tim da će predstavnik Škole biti učenik VI. razreda, a zamjenik učenik IV ili V. razreda, prema dobivenom broju glasova.

Uvjeti kandidature:

- kandidirati se mogu samo oni učenici koji se ističu svojim uzornim vladanjem i pozitivnim odnosom prema radu
- kandidatura mora biti dostavljena u pisanom obliku i sadržavati učenikov životopis te kratko obrazloženje razloga svoje kandidature, odnosno pojašnjenje razloga zbog kojih vas ostali učenici mogu prepoznati kao najboljeg predstavnika naše škole
- važno je da učenici ujedno istaknu sve aktivnosti kojima se bave, kao i rezultate koje postižu u svom školskom i izvanškolskom radu
- sve što se u kandidaturi istakne mora biti ozbiljno, istinito i vjerodostojno
- svi zainteresirani učenici o svojim namjerama trebaju upoznati svoje razrednike te napisani životopis predati pedagoginji  škole do 15. 11. 2016. godine.

Provedba izbora:

Izbore pripremaju i provode školski birački odbori. Školski birački odbor broji 4 člana i činit će ga:

a) u parnoj smjeni:  izabrani naj učenici na kraju prošle školske godine VII. razreda (ovogodišnji osmaši: Vanessa Šapina, Filip Mjertan i Larisa Darojković) kao  i predsjednica Vijeća učenika u ovoj školskoj godini, Franka Vuletić.

b) u neparnoj smjeni:  predstavnici u Vijeću učenika za VII. razred (Lucija Kovač, Marko Gajanin i David Hornjak), kao  i predsjednica Vijeća učenika u ovoj školskoj godini, Franka Vuletić.

Izbor će obaviti svi učenici 4., 5. i 6. razreda nakon što se upoznaju s objavljenim kandidatima
Školski birački odbor pripremit će sve materijale (birački popis, glasačke listiće, dogovoriti način i vrijeme izbora)
Izbori će biti provedeni 21. studenog  2016.

Za sve nejasnoće možete se obratiti svojim razrednicima ili pedagoginji.

Mirjana Žnidaršić, školska pedagoginja