POPIS UDŽBENIKA

Poštovani roditelji,

prema odluci Vlade Republike Hrvatske, učenici 1. i 5. razreda dobit će sve nove udžbenike, a učenici 7. razreda iz tri predmeta: Fizike, Kemije i Biologije.

Radni udžbenici u razrednoj nastavi bit će novi, a kupit će ih također Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

U ostalim razredima učenici će dobiti stare udžbenike, osim ako ih za pojedini razred nedostaje. Njih će Ministarstvo dokupiti pa će neki učenici možda dobiti i neke nove udžbenike.

Dakle, sve će udžbenike za sve razrede (stare ili nove) učenici dobiti na uporabu te vas molimo da ih ne kupujete. Oni su vlasništvo škole pa su ih učenici dužni čuvati i uredne vratiti na kraju nastavne godine. O vremenu preuzimanja udžbenika (krajem kolovoza ili početkom rujna) bit ćete na vrijeme obaviješteni na web-stranici škole.

Radne bilježnice za sve razrede i atlas za 5. razred Ministarstvo neće kupiti, nego ih trebaju kupiti roditelji ili (ako donese takvu odluku) Grad Osijek.

Prilažemo vam popis udžbenika za školsku godinu 2019./2020.

Više o njima i njihovu sprječavanju pogledajte u priloženomu dokumentu koji nam je poslala školska liječnica.

« Prosinac 2019 »

Prenosimo obavijest... RAČUNALNA E-EDUKACIJA
Autor: Marinko Plazibat, 18. 6. 2013.

Poštovane i poštovani,

neprofitna udruga i nakladnik Otvoreno društvo za razmjenu ideja (ODRAZI) iz Zagreba je pokrenula projekt računalne e-edukacije sa slobodnim pristupom - ITdesk.info. Uz pomoć ove stranice mogu se savladati ili utvrditi osnovne računalne vještine i znanja, a pristup objavljenom materijalu je besplatan (...)

Ovim putem Vas želimo obavijestiti da je Agencija za odgoj i obrazovanje (AOO) RH odobrila mrežne publikacije koje učenici/ce u RH mogu slobodno koristiti kao pomoćno nastavno sredstvo u osnovnoj školi u sklopu predmeta Informatika i Tehnička kultura (od 5.-8. razreda)! Na provedbi ovog dijela projekta je surađivalo ukupno 31 osoba i institucija iz neprofitnog, privatnog i javnog sektora, s područja Hrvatske, Srbije i Slovenije te je odobrena jedna publikacija za učenike/ce slovenske nacionalne manjine, a 2 za učenike/se srpske nacionalne manjine.

Na ovom linku možete vidjeti objavu za medije, popis odobrene literature te sve suradnike: http://www.itdesk.info/hr/pomocna-nastavna-sredstva-odobrena-za-uporabu-u-osnovnim-skolama/ .

Želimo posebno napomenuti da su svi materijali projekta ITdesk.info objavljeni pod autorskim pravima koja dozvoljavaju daljnju distribuciju i kopiranje. Materijali odobreni od strane Agencije za odgoj i obrazovanje ostat će besplatno i trajno dostupni svim zainteresiranim učenicima/cama u RH kao mrežne publikacije koje se mogu slobodno pregledavati, ispisivati i distribuirati.

Bili bismo Vam izrazito zahvalni ukoliko biste prenijeli ovu vijest na svojim stranicama, a drago nam je što je nekoliko portala već objavilo ovu vijest:

Slobodno nam se obratite sa svim dodatnim pitanjima, kao i sa prijedlozima za moguću suradnju.

S poštovanjem,

Sanja Kolarić, MA, MCP, prof.

Dario Ilija Rendulić, mag.ing.el.

Otvoreno društvo za razmjenu ideja (ODRAZI)

a: Zagreb, Šenova 5/8

t: (01) 667 2839

m: 095 828 0050